Przejdź do głównej zawartości

Desguaces Eduardo

Desguaces Eduardo: Więcej miejsca w magazynie zewnętrznym dla pojazdów wycofanych z eksploatacji

Firma Desguaces Eduardo zajmująca się recyklingiem pojazdów znacznie rozszerzyła swoje możliwości składowania pojazdów wycofanych z eksploatacji dzięki zastosowaniu regałów wspornikowych OHRA w zakładzie Ibeas de Juarros w północno-hiszpańskiej prowincji Burgos. Do tej pory pojazdy były ustawiane na 25 000 metrów kwadratowych ziemi na terenie magazynu zewnętrznego. Obecnie dzięki dużej nośności regałów wynoszącej do 2 ton ciężkie samochody osobowe mogą być składowane na czterech poziomach. 

Regały wspornikowe nie tylko umożliwiają zwiększenie liczby pojazdów składowanych na metrze kwadratowym, ale także zapewniają szybki dostęp do poszczególnych nadwozi. W przeciwieństwie do układania pojazdów wycofanych z eksploatacji w stosy, co jest powszechną praktyką firm zajmujących się recyklingiem samochodów, w przypadku składowania na regałach wspornikowych samochody mogą być usuwane z dowolnego poziomu w dowolnym momencie. Jednocześnie znacznie zwiększa to również bezpieczeństwo pracy. 

Desguaces Eduardo wybrała system regałów wspornikowych od lidera europejskiego rynku regałów wspornikowych ze względu na ich nośność i niezawodność. Wszystkie elementy nośne regałów OHRA są wykonane z pełnościennej stali walcowanej. Zainstalowane w Desguaces Eduardo wsporniki o wysokości 5680 milimetrów mogą udźwignąć do 3 ton na stronę, a każdy z wysięgników o długości 1800 milimetrów ma nośność 1000 kilogramów. Ponieważ każdy regał składa się z dwóch wsporników, na każdym poziomie i na każdej stronie można przechowywać samochód o maksymalnej wadze 2000 kilogramów (na najniższym poziomie pojazdy spoczywają bezpośrednio na nogach regału). W przeciwieństwie do regałów wykonanych z profili z blachy pełne profile stalowe zapewniają ochronę przed wgniataniem podczas zderzeń. 

OHRA dostarczyła do północno-hiszpańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem samochodów łącznie 37 regałów. Od końca 2018 r. firma Desguaces Eduardo korzysta ze znacznie zwiększonej pojemności magazynowej i szybszego dostępu do pojazdów. 

O firmie Desguaces Eduardo:

Firma Desguaces Eduardo została założona w 1984 roku i od 2004 roku jest autoryzowanym centrum recyklingu i profesjonalnej utylizacji pojazdów wycofanych z eksploatacji. Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami ochrony środowiska. Firma ma siedzibę w Ibeas de Juarros w prowincji Burgos.


Projekt Galeria

cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage