Przejdź do głównej zawartości

Desguaces Eduardo

Galeria

cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage

Desguaces Eduardo: Więcej miejsca w magazynie zewnętrznym dla pojazdów wycofanych z eksploatacji

Firma Desguaces Eduardo zajmująca się recyklingiem pojazdów znacznie rozszerzyła swoje możliwości składowania pojazdów wycofanych z eksploatacji dzięki zastosowaniu regałów wspornikowych OHRA w zakładzie Ibeas de Juarros w północno-hiszpańskiej prowincji Burgos. Do tej pory pojazdy były ustawiane na 25 000 metrów kwadratowych ziemi na terenie magazynu zewnętrznego. Obecnie dzięki dużej nośności regałów wynoszącej do 2 ton ciężkie samochody osobowe mogą być składowane na czterech poziomach. 

Regały wspornikowe nie tylko umożliwiają zwiększenie liczby pojazdów składowanych na metrze kwadratowym, ale także zapewniają szybki dostęp do poszczególnych nadwozi. W przeciwieństwie do układania pojazdów wycofanych z eksploatacji w stosy, co jest powszechną praktyką firm zajmujących się recyklingiem samochodów, w przypadku składowania na regałach wspornikowych samochody mogą być usuwane z dowolnego poziomu w dowolnym momencie. Jednocześnie znacznie zwiększa to również bezpieczeństwo pracy. 

Desguaces Eduardo wybrała system regałów wspornikowych od lidera europejskiego rynku regałów wspornikowych ze względu na ich nośność i niezawodność. Wszystkie elementy nośne regałów OHRA są wykonane z pełnościennej stali walcowanej. Zainstalowane w Desguaces Eduardo wsporniki o wysokości 5680 milimetrów mogą udźwignąć do 3 ton na stronę, a każdy z wysięgników o długości 1800 milimetrów ma nośność 1000 kilogramów. Ponieważ każdy regał składa się z dwóch wsporników, na każdym poziomie i na każdej stronie można przechowywać samochód o maksymalnej wadze 2000 kilogramów (na najniższym poziomie pojazdy spoczywają bezpośrednio na nogach regału). W przeciwieństwie do regałów wykonanych z profili z blachy pełne profile stalowe zapewniają ochronę przed wgniataniem podczas zderzeń. 

OHRA dostarczyła do północno-hiszpańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem samochodów łącznie 37 regałów. Od końca 2018 r. firma Desguaces Eduardo korzysta ze znacznie zwiększonej pojemności magazynowej i szybszego dostępu do pojazdów. 

O firmie Desguaces Eduardo:

Firma Desguaces Eduardo została założona w 1984 roku i od 2004 roku jest autoryzowanym centrum recyklingu i profesjonalnej utylizacji pojazdów wycofanych z eksploatacji. Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami ochrony środowiska. Firma ma siedzibę w Ibeas de Juarros w prowincji Burgos.