Przejdź do głównej zawartości

Desguace Alarcón

Galeria

Regały wspornikowe dla branży złomowiania pojazdów

Desguace Alarcón:

Elastyczny system regałowy do składowania starych pojazdów

Hiszpańska firma zajmująca się recyklingiem pojazdów Desguace Alarcón zwiększyła pojemność swojego magazynu starych pojazdów o regały wspornikowe OHRA. 40 regałów w magazynie zewnętrznym, z których każdy może pomieścić po 6 pojazdów o wadze do 1600 kg, zapewnia miejsce na dalszy rozwój firmy. Szczególnie przekonująca była elastyczność podwieszonych wsporników o regulowanej wysokości: Za pomocą wsporników można nie tylko dostosować wysokość półek do aktualnych potrzeb, ale też zamortyzować uderzenia i uniknąć w ten sposób uszkodzeń regałów oraz składowanych na nich pojazdów.

W wielu firmach zajmujących się recyklingiem pojazdów wycofane z użytku samochody są nadal składowane na stosach. Oznacza to nie tylko zwiększone ryzyko w zakresie bezpieczeństwa pracy, ale też brak możliwości dostępu do określonych pojazdów. Firma Desguace Alarcón zdecydowała się dlatego na zastosowanie regałów wspornikowych OHRA: Pojazdy osobowe umieszczane są na trzech poziomach przez wsporniki o długości 1800 mm. Oznacza to, że każdy pojazd jest w każdej chwili dostępny bez konieczności zmiany układu pozostałych pojazdów, nawet jeśli znajduje się on na samym dole.

Ważnym powodem, dla którego firma Desguace Alarcón skorzystała z regałów wspornikowych lidera tej branży na rynku europejskim, była stabilność i jakość konstrukcji: Wszystkie elementy nośne są wykonane z pełnościennej stali walcowanej. Stanowi do podstawę dużej nośności regałów i zapewnia większe bezpieczeństwo w wymagającym wytrzymałości codziennym środowisku pracy. W przeciwieństwie do komponentów z blach profilowanych pełnościenne profile stalowe stanowią zabezpieczenie przed wgniataniem podczas zderzeń.

Kolejną atrakcją systemu regałowego dla firmy Desguace Alarcón jest to, że poszczególne ramiona rozmieszczone na stumilimetrowej siatce są podwieszone do kolumn regałów i nie skręcane śrubami. Z jednej strony ułatwia to montaż, z drugiej zaś wsporniki można w każdej chwili dostosować do zmieniających się wymogów dotyczących wysokości półek bez użycia żadnych narzędzi.

O firmie Desguace Alarcón:

Założona w 1992 roku rodzinna firma Desguace Alarcón ma swoją siedzibę w Zarandonie, w regionie Murcia. Recykling wycofanych z eksploatacji pojazdów nie tylko chroni środowisko, ale również zapewnia klientom sprawdzone i przetworzone części zamienne w cenach niższych o nawet 80%. Używane części zamienne można również zamawiać online. Desguace Alarcón dostarcza zamówione części w ciągu 24/48 godzin (dotyczy półwyspu) pod wskazany przez klienta adres. Teren firmy obejmuje 25 000 m², z czego 4000 m² stanowią hale magazynowe. Stale przechowywanych jest tu ponad 100 000 artykułów.