Przejdź do głównej zawartości

Descamps, Marcq en Baroeul (F)

Galeria

Grupa Descamps zalicza się do wiodących hurtowni drewna we Francji. To rodzinne przedsiębiorstwo zostało założone w 1920 roku i zatrudnia 120 pracowników w 5 filiach na północ od Paryża. Już w 2006 roku OHRA projektuje, produkuje i montuje zamkniętą halę magazynową do magazynowania; drewna, płyt wiórowych, parkietu i wyrobów stolarskich.

Dwa lata później przychodzi klient do OHRY z życzeniem przybudowania do głównego magazynu przekrycia dachowego. To zadaszenie ma umożliwić za- i wyładowywania ciężarówek niezależnie od warunków atmosferycznych tak, aby wartościowe materiały nie zostały przez deszcz uszkodzone. Drugi aspekt dotyczy warunków pracy kierowcy wózka widłowego. Kierowca ten przy kompletacji był uzależniony do dzisiaj od wszelkiej pogody, która w szczególności na północy Francji znana jest ze swego surowego klimatu. Praca kompletacyjna była tam wykonywana przeważnie w nocy, poprzednie stanowisko było bez oświetlenia, przez co praca była prawie niewykonalna.

Przy rozwiązaniu tego problemu klient miał dwie możliwości do wyboru; miedzy budową hali tradycyjnej, a hali na regałach OHRY. Patrząc na opisane warunki, Descamps zdecydowała się na rozwiązanie z OHRA. Wariant ten nie tylko zrealizuje właściwe zadaszenie, lecz stworzy dodatkową powierzchnię magazynową. Przez zastosowanie masywnych regałów wspornikowych, wykorzystana być może także zewnętrzna strona zadaszonej hali jako magazyn na produkty, które nie wymagają koniecznie ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Produkty te magazynowane były dotąd w innym budynku.

Dla jak najlepszego wykorzystania powierzchni zakładu, zaprojektowała OHRA specjalną dla klienta konstrukcję, która przebiega wzdłuż granicy działki. Szerokość hali oscyluje między 17.600 mm i 20.400 mm w miejscu najszerszym. Kratownice dachu mają zróżnicowane długości i posiadają różne łączniki dachowe – według życzeń klienta i uwarunkowań statycznych.

Nowa hala mogła zostać zbudowana w krótkim czasie, przy pomocy kompetentnych własnych montażystów. Zakład w tym czasie mógł bez żadnych ograniczeń być prowadzony dalej.

Klient Descamps jest bardzo zadowolony z projektu nowej hali, przeprowadzenia inwestycji i montażu. Potwierdza to nowym zamiarem, a mianowicie rozbudową hali o dalsze 15 m. Tym samym będzie dalej zachowana dotychczasowa architektura – przemyślany wzrost wartości dla całego przedsiębiorstwa.

O cliente Descamps ficou muito satisfeito com o planejamento, implementação e instalação do novo teto, tanto que pretende extender a área do armazém em 15 metros, mantendo toda a arquitetura da isntalação anterior. Grande economia para a empresa!