Przejdź do głównej zawartości

DEG Koblenz

Galeria

Otwarta hala do składowania drewna

Jako wiodąca w Europie hurtownia w branży pokryć dachowych, DEG dostarcza dla swoich klientów „wszystko dla dachu” i jeszcze więcej. Wszystkie produkty w najlepszej jakości czy to nowe do prze- czy rozbudowy są starannie przygotowane do wydania. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem klientów na większe ilości, stało się koniecznym zwiększenie posiadanej powierzchni magazynowej. Dlatego też na miejscu w Koblencji należało posiadaną wolną powierzchnię wykorzystać na składowanie drewna.

Założeniem był przekryty magazyn z ochroną przed deszczem z równoczesną możliwością przewietrzania składowanego drewna. Dodatkowo winien być bezpośredni dostęp do różnego rodzaju ich jakości i wymiarów.

Jeszcze w fazie projektowania okazało się, że otwarta hala z regałami wspornikowymi będącymi także nośną konstrukcją hali, będzie dla tej inwestycji najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. I tak, zostało przetworzone przez OHRĘ ponad 205 T stali do wyprodukowania regałów, konstrukcji pod dach i ściany, które dostarczone zostały na miejsce i zmontowane.

Dwustronne regały wspornikowe mają 8.600 mm wysokości i oferują 6 poziomów składowania z każdej strony. Przy nośności jednego wspornika 800 kg można przykładowo umieścić na jednym poziomie składającym się z 33 stojaków 26,4 T materiału. Całkowita wymagana powierzchnia pod nowy magazyn drewna wynosi 3.100 qm. Wysokość kalenicy wynosi 9.750 mm. Godne uwagi jest tutaj, że została wybrana przez klienta konstrukcja dachu, jako kombinacja stali i wiązarów klejonych. Rozpiętość wynosi ok. 21,0 m. Dzięki własnemu wkładowi pracy, klient mógł poczynić oszczędności przy tej realizacji.

Oczywistym jest, że kompletna konstrukcja została pomalowana na życzenie klienta w kolorze firmowym RAL 3000. Stopy regałów zostały dostarczone w wersji ocynkowanej ogniowo tak, aby także przy intensywnych opadach nie dopuścić do rdzy. Na końcu zostały wykonane boczne i tylne ściany przy pomocy dziurkowanej blachy trapezowej. Dzięki specjalnym podziałom otworów, blacha ta jest z jednej strony odporna na opady i wiatr, z drugiej strony przepuszcza światło i pozwala oddychać.