Przejdź do głównej zawartości

Damar

Galeria

Regały wysięgnikowe i paletowe do płyt wiórowych i blatów roboczych

perfekcyjne wykorzystanie powierzchni magazynowej

Aby optymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową, polskie przedsiębiorstwo Damar wyposażyło swój magazyn w regały wysięgnikowe i paletowe firmy OHRA. Systemy regałowe nie tylko umożliwiają przejrzysty przegląd płyt wiórowych, blatów OSB i kuchennych, lecz pozwalają również na ich elastyczne konfigurowanie - można dostosowywać je do zmieniających się warunków składowania i specyficznych wymiarów budynku.

Damar zaopatruje od ponad 20 lat ze swojej siedziby w Radomiu stolarzy w płyty wiórowe, fronty meblowe, blaty kuchenne i akcesoria meblowe jak uchwyty i okucia. We firmowej stolarni można poza tym przyciąć blaty lub płyty zgodnie z wymogami klienta.

Pierwsze inwestycje w regały OHRA firma Damar podjęła już przed sześcioma laty. Przekonane o ich jakości, przedsiębiorstwo wyposażyło również najnowszy magazyn w regały paletowe i wysięgnikowe firmy Kerpen. Składowane są tutaj płyty wiórowe o wymiarach 2070 x 2800 milimetrów w paczkach o masie do 1800 kilogramów. Co ciekawe: magazyn został urządzony w hali namiotowej. Tutaj przydała się elastyczność rozwiązań regałowych firmy OHRA, bowiem dla najlepszego wykorzystania miejsca należało dostosować odstęp między wspornikami regałów idealnie do istniejącej konstrukcji ramy. W tym celu konstruktorzy OHRA zmienili długość wzdłużnic do 2950 milimetrów, dzięki czemu wsporniki regałowe znajdują się dokładnie przed podporami dachu halo – dzięki temu można było najlepiej wykorzystać istniejącą powierzchnię.

Kolejny magazyn służy do przechowywania blatów roboczych o głębokości 600 milimetrów, które ważą w paczkach 300 do 400 kilogramów. Magazyn ten jest wyposażony w regały wysięgnikowe firmy OHRA. Również czwarty magazyn, który zaopatruje stolarnię. Przechowywane są tutaj między innymi paczki płyt OSB o masie do 1200 kilogramów. Regały wysięgnikowe firmy OHRA mają duży potencjał regulacji, ponieważ ramiona wysięgnikowe można dowolnie zawieszać na wspornikach regałowych. Oznacza to, że pracownicy Damar mogą szybko zmieniać wysokość składowania i to całkowicie bez narzędzi.

„Systemy regałowe OHRA umożliwiają przejrzyste przyporządkowanie naszych artykułów do właściwych miejsc w magazynie“, mówi Dariusz Piasek, członek zarządu spółki Damar. „Dzięki temu nasi klienci mają szybki przegląd wszystkich płyt i blatów znajdujących się w magazynie. Poza tym dzięki regałom paletowym i wysięgnikowym unika się uszkodzenia płyt podczas manewrów w magazynie.“