Przejdź do głównej zawartości

Corswarem NV, Belgien

Galeria

Niezależna spółka rodzinna Corswarem NV współpracuje przy dużych projektach produkując i montując z pomocą ok. 40 współpracowników m.in. szczyty i okna z aluminium. 

Do produkcji różnych produktów klient używa profili aluminiowych o długości ponad 6 m. Profile są przechowywane w tak zwanych kasetach aluminiowych SCHUCO. Każda kaseta waży ok. 1600 kg. Są one transportowane czterokierunkowymi wózkami widłowymi. 

Dostępne już regały wysięgnikowe, które stoją pod ścianą hali, były całkiem zajęte. Dlatego konieczne było powiększenie objętości magazynowej. Hala magazynowa ma powierzchnię wielkości jedynie 9 x 23 m. Ponieważ pojedyncze profile można przekazywać tylko ręcznie, wyzwaniem stało się stworzenie dużej przestrzeni magazynowej w stosunku do względnie małej wysokości regałów. Kolejnym warunkiem była możliwość korzystania w dalszym ciągu z istniejących regałów przy ścianach. 

Firma Corswarem skontaktowała się z belgijską specjalistyczną firmą OHRA, aby wspólnie znaleźć praktyczne rozwiązanie dla problemu magazynowania. 

Rozmowy z klientem pozwoliły opracować różne możliwości racjonalnego magazynowania produktów. Optymalnym rozwiązaniem okazały się regały wysięgnikowe na ruchomych podestach. Niniejszy system magazynowania umożliwia stworzenie dużej objętości magazynowej na bardzo małej przestrzeni. Pojedyncze alejki między danymi rzędami regałów zostały zaplanowane w taki sposób, aby regał przy ścianie znajdujący się z boku instalacji można było obsługiwać z przodu. Nie byłoby to możliwe w przypadku regałów zamontowanych na stałe. 

Ze względu na koszty szyny do ruchomych podestów zostały ustawione na istniejącej podłodze betonowej i umocnione betonem. Takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne niż frezowanie istniejącej podłogi betonowej. 

Decydującym czynnikiem dla pozyskania kontraktu poza profesjonalnym doradztwem była świadomość marki systemów magazynowania firmy OHRA w branży produktów aluminiowych oraz rozwiązanie z szynami. W przeciwieństwie do innych oferentów firma OHRA proponuje również silniki do ruchomych podestów. W ten sposób możliwe jest większe obciążenie regałów oraz bezawaryjny, równomierny przebieg ruchomego podestu.