Przejdź do głównej zawartości

Budmax

Galeria

Większa wydajność składowania towarów pakowanych w worki

Dzięki nowym regałom magazynowym do dużych obciążeń OHRA firma Budmax, jeden z największych dystrybutorów materiałów budowlanych i wykończeniowych w Bułgarii, może zwiększyć wydajność składowania towarów pakowanych w worki. Do tej pory stały one na paletach na podłodze. Obciążenie półki wynoszące 5000 kg i wysokość regału wynosząca 4580 mm umożliwiają składowanie palet o wadze do 1200 kg na czterech poziomach, zapewniając znacznie lepsze wykorzystanie miejsca oraz łatwiejszy i szybszy dostęp do artykułów.

Szybkie wdrożenie rozwiązania w namiocie magazynowym
Budmax już od dłuższego czasu stosuje wyłącznie regały paletowe i wspornikowe OHRA. Dlatego przy rozbudowie magazynu wybór ponownie padł na regały dostarczane przez europejskiego lidera rynku w dziedzinie regałów wspornikowych. Aby szybko zwiększyć wydajność swojego centrum logistycznego w Sofii i umożliwić obsługę powiększającego się pod względem ilości i różnorodności portfela produktów, firma Budmax zainstalowała nowy system regałów w namiocie magazynowym. Mieszczą się w nim m.in. dwa rzędy regałów paletowych OHRA o długości 18 600 mm (jeden o pojedynczej, drugi o podwójnej głębokości).

Konstrukcja zapewniająca dużą nośność
Ramy i półki solidnych regałów wykonane są z pełnościennych profili stalowych walcowanych na gorąco. Stal walcowana na gorąco, z której wykonane są regały do dużych obciążeń, poddaje się elastycznie uderzeniom i zachowuje swoje zalety w zakresie wysokiej nośności pionowej – oznacza to na przykład, że profile nie wyginają się przy uderzeniu widłami wózka paletowego. Konstrukcja pozwala również na szczególnie duże obciążenia pól i półek.

Indywidualna adaptacja
Każdy regał jest precyzyjnie dopasowany do indywidualnej konfiguracji magazynowej użytkownika. W przypadku firmy Budmax oznacza to, że wybrano długość półek wynoszącą 3600 mm, co pozwala na umieszczenie obok siebie czterech palet. Przy trzech poziomach składowania obciążenie pola wynosi wówczas 15 ton (jako czwarty poziom składowania wykorzystywana jest przestrzeń o wysokości 1300 mm pod najniższą półką regału).

Szybciej, łatwiej, bardziej niezawodnie
Dzięki nowemu systemowi regałów firma Budmax dysponuje teraz zarówno większą powierzchnią magazynową, na której może przechowywać więcej artykułów dla swoich klientów, jak i podniosła swoją wydajność logistyczną, ponieważ dostęp do materiałów budowlanych jest znacznie łatwiejszy, szybszy i bardziej niezawodny w porównaniu z poprzednim systemem składowania podłogowego.