Przejdź do głównej zawartości

Beinbrech GmbH & Co. KG

Galeria

Więcej miejsca w magazynie

Firma Beinbrech GmbH & Co KG, jedno z wiodących przedsiębiorstw detalicznych w południowo-zachodnich Niemczech zajmujących się handlem drewnem i materiałami budowlanymi, zwiększyła swoją pojemność magazynową w siedzibie głównej firmy w Bad Kreuznach o nowe regały wspornikowe OHRA. Regały o wysokości 6 metrów zapewniają miejsce do składowania drewna o długości do 16 metrów, a także – dzięki wyposażeniu szeregu regałowego w ramię mostowe – do składowania materiałów budowlanych na paletach.

Posiadając powierzchnię operacyjną i magazynową wynoszącą ok. 100 000 metrów kwadratowych oraz wydajną koncepcję logistyczną, Beinbrech jest dla swoich klientów biznesowych jedną z najsilniejszych hurtowni drewna i materiałów budowlanych w regionie. Aby utrzymać tę pozycję, firma zdecydowała się na restrukturyzację całego zakładu: Rozbudowano powierzchnie sprzedażowe, wystawiennicze i magazynowe, zoptymalizowano obsługę klienta, połączono strefy załadunkowe i rozbudowano powierzchnie przeładunkowe. 

Optymalizacji został poddany również istniejący magazyn: służy on nie tylko do zaopatrywania klientów, ale również zaopatruje cztery swoje filie w drewno i materiały budowlane. W ramach restrukturyzacji firma Beinbrech postanowiła zastąpić istniejące systemy regałów nowymi regałami wspornikowymi. Dzięki wysokości stojaka wynoszącej do 6,58 metra są one znacznie wyższe od starych regałów i zapewniają więcej miejsca. Dzięki temu wszystkie zamówienia mogą być komisjonowane dużo szybciej, a w magazynie można przechowywać dużo większe ilości towarów. 

Poprzedni system regałów składał się częściowo z regałów OHRA. Nowe regały przekonują stosunkiem ceny do wydajności oraz niezawodnością, dlatego powinny zostać zakupione od europejskiego lidera rynku regałów wspornikowych. Cechą szczególną regałów OHRA jest to, że wszystkie elementy nośne są wykonane z litej, walcowanej na gorąco standardowej stali konstrukcyjnej. Umożliwia to duże wysokości składowania przy dużych obciążeniach. Poziomy regałów wspornikowych w firmie Beinbrech połączono częściowo z mostkami ramion i stóp, dzięki czemu można również składować palety. 

W obiekcie postawiono łącznie 440 m regałów wspornikowych i 970 m regałów paletowych o łącznej powierzchni magazynowej 13 400 metrów kwadratowych. Średnia wysokość magazynu wynosiła 7 m, a oprócz specyficznych rozwiązań dla handlu materiałami budowlanymi regały zostały zbudowane częściowo z zadaszeniem.

O firmie Beinbrech:

Prowadzona przez członków rodziny firma Beinbrech GmbH & Co. KG zajmuje się handlem drewnem i materiałami budowlanymi od 1821 roku. Obecnie firma zatrudniająca ok. 300 pracowników jest dostawcą rozwiązań i towarów dla profesjonalistów i wymagających klientów końcowych. Firma Beinbrech jest jednym z wiodących niemieckich dealerów w branży budowlanej, stolarskiej i dachowej. Siedziba w Bad Kreuznach i cztery inne lokalizacje zaopatrują klientów w regionie, a także w południowo-zachodnich Niemczech, Francji i krajach Beneluksu.