Przejdź do głównej zawartości

André Celis Bouw.Punt

Regał wysięgnikowy w magazynie zewnętrznym

składowanie materiałów budowlanych bez restrykcji

André Celis Bouw.Punt, jeden z największych hurtowników materiałów budowlanych w regionie flamandzkiej Brabancji w Belgii, wyposażył swój magazyn zewnętrzny w produkowane przez OHRA regały wysięgnikowe na duże obciążenia. Dzięki tym częściowo zadaszonym regałom można było zmniejszyć zarówno uszkodzenia składowanych towarów, jak też znacznie przyśpieszyć dostęp do artykułów.

Już w roku 1948 firma André Celis założył zakład handlujący węglem, nawozami i materiałami budowlanymi. Obecnie handel hurtowy materiałami budowlanymi odbywa się w dwóch zakładach w Lubbeek i Wilsele. Tutaj oferowane są materiały i elementy budowlane dla rzemieślników, firm budowlanych i majsterkowiczów.

Wrażliwe na warunki pogodowe artykuły jak prefabrykaty budowlane lub kostka brukowa były przez długie lata składowane na ziemi poza budynkiem. Jednakże wraz ze wzrostem sprzedaży i rosnącym portfolio produktów takie składowanie okazało się nieefektywne: Istniejący teren zewnętrzny nie był optymalnie wykorzystany, brak przejrzystości w magazynie powodowało znaczną stratę czasu przy ładowaniu poszukiwanych artykułów a brak ochrony powodował nieodwracalne uszkodzenia towarów.

Dlatego przedsiębiorstwo zdecydowało się na zastąpienie składu na system regałów wysięgnikowych firmy OHRA. Ten specjalizujący się w regałach wysięgnikowych producent z niemieckiego Kerpen koło Kolonii, oferuje specjalne cynkowane ogniowo warianty swoich regałów. Mogą być one pokryte dachem – idealne rozwiązanie dla Celis do składowania materiałów izolacyjnych i drewnianych. Ta handlująca materiałami budowlanymi firma zdecydowała się poza tym na wytrzymałą na wysokie obciążenia wersję regałów wysięgnikowych z ramionami o długości 1,2 metra: na czterech poziomach regału o wysokości 5 metrów można składować do 1.500 kilogramów produktów. Regały wysięgnikowe posiadają w dużej części ocynkowane półki kratowe, dzięki czemu nie ma konieczności montażu wsporników, które stanowią przeszkodę przy manewrach. Tym samym można złożyć wszystkie towary na wszystkich poziomach bez ograniczeń dotyczących masy i długości. Cały proces projektowania, realizacji i montażu został przeprowadzony przez specjalistów firmy OHRA.

Dzięki systemowi regałów wysięgnikowych OHRA składowane towary są znacznie lepiej wyeksponowane – również dla klientów Celis. Dostęp do artykułów jest szybszy i notuje się znacznie niższą liczbę przypadków uszkodzenia produktów. Dlatego magazyny zewnętrzne były w ostatnich latach ciągle modernizowane przez systemy regałowe OHRA oraz rozbudowywane, a następnie firma Celis zamówiła również regały OHRA do swoich otwartych w tym roku oddziałów w Wilsele i Lubbeek.


Projekt Galeria