Przejdź do głównej zawartości

AK 1324

Galeria

cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking

AK 1324: Szybki dostęp do szlachetnego metalu

Dzięki nowym regałom wspornikowym czeska firma AK 1324, zajmująca się sprzedażą hurtową i detaliczną materiałów ze stali szlachetnej, ma znacznie szybszy dostęp do składowanych blach. W przeszłości pakiety blachy były składowane jeden na drugim na podłodze hali, co utrudniało obsługę i powodowało stratę czasu. Regały wspornikowe firmy OHRA umożliwiają dziś bezpośredni dostęp do poszczególnych palet, co nie tylko znacznie usprawnia logistykę, ale także znacznie redukuje uszkodzenia składowanych blach. Ponadto magazynowanie na regałach wspornikowych umożliwia w każdej chwili szybki przegląd aktualnych stanów magazynowych.

Jako sprzedawca detaliczny i hurtowy półproduktów ze stali szlachetnej, firma AK 1324 posiada szeroką gamę różnych blach, rur i profili. Regały wspornikowe firmy OHRA umożliwiają składowanie różnych wariantów blach, które są przejrzyście od siebie oddzielone. Blachy, które mogą mieć długość do 3 metrów, są składowane na paletach, a pakiety mogą ważyć do 2,5 tony. Dzięki regałom wspornikowym każdy pojedynczy pakiet może być teraz składowany i pobierany bez konieczności przesuwania innych pakietów blachy. W ten sposób udało się znacznie przyspieszyć dostęp. Jednocześnie minimalizowane są uszkodzenia, które wcześniej wielokrotnie występowały podczas uciążliwego przenoszenia pakietów blachy w systemie magazynowania blokowego.

Firma OHRA zainstalowała dla magazynu blach firmy AK 1324 dwa jednostronne rzędy regałów o długości 36 i 50 metrów. Regały wspornikowe zapewniają osiem poziomów składowania o wysokości 4 310 milimetrów. Wszystkie elementy nośne regałów firmy OHRA są wykonane z pełnościennych profili stalowych i dzięki temu charakteryzują się wysoką nośnością: Każdy wspornik w magazynie firmy AK 1324 ma udźwig 800 kg, a każdy stojak może być obciążony do 5,6 tony. Firma AK 1324 dostrzega również szczególną zaletę regałów firmy OHRA w podwieszanych wspornikach: można je w każdej chwili przestawić bez używania narzędzi, dzięki czemu firma AK 1324 może elastycznie dostosować wysokość poziomów składowania do grubości pakietów blachy oraz do nowych wymagań.

Firma OHRA nie tylko dostarczyła regały i je zamontowała, ale także doradzała firmie AK 1324 od samego początku planowania. Dzięki temu projekt przebiegał sprawnie, a nowe regały zapewniały największą możliwą pojemność magazynową.

 

O firmie AK 1324:

Firma AK 1324 sro. zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną półproduktów ze stali szlachetnej. Założona w 1997 roku firma ma swoją siedzibę w miejscowości Studénka w Republice Czeskiej. Oprócz blach, rur, prętów i profili ze stali szlachetnej firma oferuje również obróbkę metalową małych i średnich podzespołów, w szczególności cięcie blach o grubości do 120 milimetrów na nowoczesnej przecinarce plazmowej.