Przejdź do głównej zawartości

Abies

Galeria

Koniec z ograniczeniami logistycznymi

Wprowadzenie regałów wspornikowych firmy OHRA jako przestrzeni magazynowej zamiast dotychczasowego składowania wyrobów z drewna na ziemi pozwoliło polskiej firmie Abies Polska zajmującej się handlem drewnem zwiększyć wydajność zewnętrznych procesów logistycznych o 30 procent. Ponadto osiem rzędów regałów o długości około 26 metrów zapewnia składowanym towarom z drewna ochronę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych dzięki zintegrowanemu dachowi i ścianom osłonowym.

Spowolniona wydajność
Abies Polska specjalizuje się w handlu drewnem konstrukcyjnym oraz wyrobami drewniano pochodnymi . Do niedawna pakiety drewna  i pojedyncze listwy dochodzące do 13,5 metra składowane były na zewnątrz na terenie siedziby firmy w Pszowie. Jednak ciągłe i powtarzalne problemy  wielokrotnie powodowały ich uszkodzeniu. Przede wszystkim moce przerobowe i długi czas dostępu do asortymentu spowalniały wydajność procesów logistycznych i utrudniały kompletację poszczególnych zamówień.

Regały tworzą samodzielny budynek
Dlatego też Abies Polska podjęła decyzję o zakupie regałów wspornikowych do magazynowania wyrobów drewnianych dotychczas składowanych na ziemi. OHRA dostarczyła łącznie osiem regałów, z których każdy wyposażony jest w sześć poziomów składowania. Najwyższy poziom znajduje się na wysokości 5 metrów – dzięki temu dostępna powierzchnia magazynu zewnętrznego może być znacznie lepiej wykorzystana. Każdy z regałów podtrzymuje z obu stron wystający na 2,7 metra dach, a ich rozmieszczenie powoduje, że dachy zachodzą na siebie. Dodatkową ochronę zapewnia okładzina ścian zewnętrznych, która zgodnie z wytycznymi urzędu budowlanego została wykonana z wysokiej jakości blachy. W ten sposób system regałów tworzy samodzielny, wysokiej jakości budynek.

Elastyczna konstrukcja regałowa
Z pomocą bocznego wózka widłowego można teraz szybko i bezpośrednio dostać się do poszczególnych asortymentów . Ochrona przeciwuderzeniowa przy stopach półek ułatwia manewrowanie między nimi. Dzięki swobodnie zawieszonym wspornikom wysokość poszczególnych poziomów składowania można bardzo szybko i bez użycia narzędzi dostosować do różnych rozmiarów opakowań.

Efektywność procesów wyższa o 30 %
Dzięki nowemu systemowi regałów firmie Abies Polska udało się zwiększyć pojemność magazynową   wykorzystując tę samą powierzchnię. Dziś czasochłonne przekładanie towaru w celu uzyskania dostępu do poszczególnych wymiarów  nie jest już konieczne. Czynności związane z umieszczaniem towaru na regałach i z jego pobieraniem z regałów zajmują średnio 50 procent mniej czasu. Ponadto 70 procent zmniejszyła się ilość przypadków uszkodzeń towaru podczas magazynowania – również z powodu ochrony przed warunkami atmosferycznymi.

O firmie Abies Polska:
Abies Polska Sp. z.o.o. powstała w 2015
Zaliczamy się do grona cenionych w Polsce, dystrybutorów drewna konstrukcyjnego litego KVH jak i klejonego BSH. Dzięki nakładom solidnej pracy, na dzień dzisiejszy posiadamy pokaźny potencjał techniczny i magazynowy jak również odpowiednie umiejętności i warunki, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.