Przejdź do głównej zawartości

Walker Timber Ltd., Schottland

Galeria

Walker Timber Ltd., z siedzibą w Bo`ness koło Edynburga specjalizuje się w produkcji wiązarów dachowych, w związku z tym potrzebuje regałów do składowania tych gotowych produktów. Wiązary dachowe powinny być składowane bezpiecznie na stojących na placu regałach z możliwością kompletacji, do czasu przeładowania ich na ciężarówki.

Klient wcześniej używał do tego celu drewnianej konstrukcji własnej produkcji. Jednak od uderzania widłami wózka widłowego, powstawały za każdym razem szkody, gdyż konstrukcja ta nie była przygotowana na tak duże obciążenia. Skutek był taki, że jeszcze przed załadowaniem, nowo wyprodukowane wiązary dachowe były uszkadzane.

Z tego powodu klient spróbował zbudować regały z metalu, lecz te także nie nadawały się na składowanie tak dużych ciężarów. Oprócz tego nie było możliwe przestawianie półek, tak aby można było dopasować się do różnych wymiarów wiązarów dachowych. W końcu koszt tych regałów okazał się w wytworzeniu za duży.

Firma Walker Timber skontaktowała się z OHRĄ, aby znaleźć racjonalne rozwiązanie problemu składowania niewygodnych i ciężkich konstrukcji wiązarów dachowych. W rozmowie z doradcą klient naświetlił istniejący problem. Doradca firmy OHRA stosownie do tego opracował konstrukcję regału, która rozwiązała wszystkie problemy klienta.

Wiązary dachowe składowane są na ogniowo ocynkowanych mocnych regałach wspornikowych. Całkowity ciężar rozłożony został na 3 wsporniki. Dzięki zastosowaniu tzw. śrub regulacyjnych, wsporniki regału mogą być precyzyjnie nachylane ku górze tak, aby składowane wiązary zawsze leżały w głębi regału przy słupach i nigdy nie mogły się same wysunąć. Między słupami regałów są solidne łączniki, które wzmacniają i usztywniają regał. Ocynkowane ogniowo regały stojące na zewnątrz, są inwestycją pewną i zapobiegają tworzeniu się rdzy, tam gdzie powietrze zawiera sporo soli, gdyż klient swoją siedzibę ma nad morzem.

Zainstalowane regały wspornikowe jednostronne, mogą być także używane jako dwustronne, i w każdej chwili mogą być rozbudowane, dzięki modułowej produkcji tych regałów. Firma Walker Timber Ltd. jest bardzo zadowolona z zastosowanego rozwiązania, docenia wysoką jakość oraz dużą nośność solidnych regałów produkcji OHRA.