Przejdź do głównej zawartości

Galeria

Zdjęcia: @Simon van Daalen/ Van Dorp Hout

Cantilever racking for timber storage
Cantilever racking with roof
Cantilever racking with roof
Cantilever racking galvanised for outside storage
Cantilever racking for outside storage
Cantilever racking with galvanised arms
Cantilever racking

Dzięki różnym regałom wspornikowym OHRA, firma Van Dorp Hout rozwiązała problem, jak szybko i wystarczająco zaopatrywać coraz większą liczbę swoich klientów w towary przy zachowaniu tej samej powierzchni magazynowej. Wiodący specjalista w dziedzinie drewna ogrodowego w holenderskim regionie Randstad zakupił w latach 2019 i 2020 regały wspornikowe o łącznej długości ponad 240 metrów – o różnych wysokościach, częściowo z dachem. Dzisiaj klienci mogą być zaopatrywani w pożądane towary szybciej, sprawniej i w krótszym terminie. Dzięki regałom firma Van Dorp Hout mogła zwiększyć pojemność magazynową w odpowiednich sektorach o 40 procent.

Dużo dodatkowego miejsca do składowania

Do tej pory firma Van Dorp Hout składowała w tych sektorach stosy drewna o długości od jednego do ośmiu metrów w długich rzędach na ziemi. Ponieważ deski, belki i bale były pobierane ręcznie, stosy nie mogły być wyższe niż półtora metra. Pozostawiło to wiele niewykorzystanej przestrzeni magazynowej w górę.

Z dachem i bez dachu na różnych wysokościach

Ponieważ w ostatnich latach liczba klientów szybko rosła, ale nie można było powiększyć 18 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej wewnątrz i na zewnątrz, firma Van Dorp Hout zdecydowała się na zwiększenie pojemności magazynowej, korzystając z regałów wspornikowych firmy OHRA. Już w 2019 roku firma zainstalowała 5-metrowe regały wspornikowe z dachem o długości 48 metrów, jak również kolejne 55 metrów regałów wspornikowych o różnych niskich wysokościach. Kolejne regały pojawiły się w 2020 roku: 48 metrów regałów o wysokości 5 metrów z dachem chroniącym składowane drewno przed warunkami atmosferycznymi, 20 metrów regałów o tej samej wysokości bez dachu oraz około 70 metrów regałów wspornikowych o wysokości od 2 do 2,5 metra. Następnie w 2021 roku powstało kolejne 110 metrów regałów firmy OHRA: Kolejne 40 metrów pięciometrowych regałów z dachem, jak również wiele różnych mniejszych regałów bez dachu.

Szybszy dostęp do większej liczby produktów

„Firma OHRA jest nam znana od 2010 roku. Od tego czasu jesteśmy wielkimi fanami tego bardzo prostego i solidnego systemu regałów”, mówi dyrektor zarządzający, Henk-Arie Schra. „Oprócz specyfikacji technicznych, doceniamy również łatwość montażu regałów”. Dlatego też pracownicy firmy Van Dorp Hout nie mieli problemu z samodzielnym montażem niskich regałów – chociaż specjaliści od drewna musieli poradzić sobie z niecodziennym dla nich materiałem, jakim jest stal. Cięższe, wysokie regały zostały zainstalowane przez monterów firmy OHRA. Dzisiaj firma Van Dorp Hout składuje towary potrzebne na codzień na niższych poziomach regałów, a zapotrzebowanie długoterminowe na poziomach magazynowych powyżej. Ponadto do składowania i pobierania towarów firma używa wózków widłowych czterokierunkowych oraz zwykłych wózków widłowych. Ogólnie rzecz biorąc, drewno może być w ten sposób składowane znacznie bardziej efektywnie. Firma Van Dorp Hout posiada nie tylko miejsce na większą ilość produktów, ale może także poszerzyć asortyment o dodatkowe pozycje.