Przejdź do głównej zawartości

Ubrankovics

Galeria

1000 metrów sześciennych drewna z bezpośrednim dostępem

Firma Ubrankovics, jeden z najbardziej znanych producentów domów prefabrykowanych na Węgrzech, uruchomiła pięć nowych rzędów regałów wspornikowych OHRA. Jest to na razie ostatni etap ciągłego zwiększania możliwości składowania: obecnie 13 rzędów regałów o wysokości do 5,5 metra oferuje miejsce na 1000 metrów sześciennych drewna. Rozbudowa systemu regałów stanowiła podstawę zwiększenia zdolności produkcyjnych; między innymi nowy park maszynowy CNC jest stale zasilany surowcem z magazynu. Wysokie stany magazynowe zapewniają niezawodne zaopatrzenie produkcji; przechowywanie w regałach wspornikowych zamiast w magazynach podłogowych również znacznie zwiększa ogólną wydajność.

Rośnie zapotrzebowanie na pojemność magazynową
Początkowo firma Ubrankovics składowała belki o długości do 13 metrów i komponenty potrzebne do produkcji w zewnętrznym magazynie podłogowym. Ponieważ jednak artykuły były układane jeden na drugim, dostęp do poszczególnych komponentów był kłopotliwy i czasochłonny. Przede wszystkim jednak, przy stale rosnącej produkcji, pojemność, jaką oferuje ten sposób magazynowania, szybko osiągnęła swoje granice. Aby zwiększyć pojemność magazynową istniejącej przestrzeni zewnętrznej, firma Ubrankovics postanowiła zastąpić blokowy system magazynowania regałami wspornikowymi.

Przedsiębiorstwo postawiło na rozwiązanie magazynowe firmy OHRA, europejskiego lidera na rynku regałów wspornikowych. Dzięki elastycznym wspornikom o regulowanej wysokości regały zapewniają płynną regulację wysokości składowania; smukła konstrukcja z wytrzymałych, walcowanych na gorąco profili stalowych stanowi podstawę kompaktowego systemu składowania na niewielkiej powierzchni. Regały są lakierowane proszkowo i przystosowane do użytku wewnątrz. Ponieważ regały są wykonane z solidnego materiału, nie ma potrzeby martwić się o ukrytą rdzę.

Ciągły wzrost produktywności
Regały zainstalowane w Ubrankvics mają wysokość do 5,5 metra, a każdy wspornik wytrzymuje obciążenie do 800 kilogramów. Pierwsze rzędy regałów zostały uruchomione już w 2016 r., a od tego czasu obiekt jest stale rozbudowywany. Obecnie wykorzystywanych jest łącznie 13 rzędów regałów, które są obsługiwane przez dwa czterokierunkowe i jednen boczny wózek widłowy.

Dzięki stale zwiększanej pojemności magazynowej i znacznie łatwiejszemu dostępowi do materiałów w porównaniu z magazynem podłogowym można było znacznie zwiększyć wydajność w magazynie. Ponadto wysoki poziom zapasów, wynoszący około jednej trzeciej rocznego zapotrzebowania na drewno, zapewnia ciągłe i niezawodne zaopatrzenie produkcji. Podsumowując, system regałów wspornikowych stale zwiększa ogólną wydajność firmy.

O firmie Ubrankovics Kft.:
Przedsiębiorstwo rodzinne Ubrankovics Kft zostało założone w 1990 roku i jest obecnie jednym z najbardziej znanych producentów prefabrykowanych domów drewnianych na Węgrzech. Firma z siedzibą w Ágfalva projektuje, produkuje i instaluje domy z bali oraz wielkopowierzchniowe domy energooszczędne na Węgrzech, w Austrii i na Słowacji. Szczególną uwagę poświęca się tutaj ekologicznym rozwiązaniom architektonicznym, które wykorzystują tradycyjne surowce i reprezentują tradycyjne wartości. W 2011 r. firma została pierwszym węgierskim producentem, który otrzymał Europejską Aprobatę Techniczną (ETA – 11/0279) od Holzforschung Austria, jednego z najbardziej znanych instytutów certyfikujących w UE.