Przejdź do głównej zawartości

thyssenkrupp Materials Hungary

Galeria

Zaawansowany technologicznie system magazynowy zapewniający efektywne wykorzystanie przestrzeni

Zamiast wyposażać większy magazyn w regały stacjonarne, firma thyssenkrupp Materials Hungary zrealizowała swój nowy magazyn płyt z tworzyw sztucznych za pomocą regałów przesuwnych firmy OHRA. Dzięki temu wiodąca firma handlująca stalą, metalami lekkimi, metalami kolorowymi i tworzywami sztucznymi na Węgrzech mogła znacznie zwiększyć swoje możliwości magazynowe.

 

Większy asortyment produktów dla nowych wymagań rynku

Do tej pory firma thyssenkrupp Materials Hungary składowała płyty z tworzyw sztucznych o długości do 13 metrów i szerokości 2100 milimetrów na regałach wspornikowych, tradycyjnie zakotwiczonych w podłodze. Aby móc niezawodnie i szybko zaopatrywać swoich około 4000 kontrahentów w znacznie większą różnorodność produktów i sprostać zmieniającym się wymaganiom rynku, firma zdecydowała się na podwojenie pojemności magazynowej. Budowa nowej hali magazynowej była nieunikniona. Aby jednak utrzymać kubaturę nowego budynku, a tym samym koszty budowy na możliwie niskim poziomie, firma thyssenkrupp Materials Hungary zdecydowała się wyposażyć halę w system regałów przesuwnych firmy OHRA.

 

50-metrowy regał na wózku transportowym

Składa się on z trzech jednostronnych regałów wspornikowych mocowanych do podłoża oraz trzech regałów dwustronnych montowanych na wózkach transportowych. Dzięki przesunięciu wózków do kompaktowego bloku magazynowego, do pracy z czterokierunkową układarką w danym momencie otwarty jest tylko jeden korytarz regałowy, dzięki czemu wykorzystanie przestrzeni jest bardzo wysokie. Każdy z ruchomych regałów ma prawie 50 metrów długości i 6,5 metra wysokości. Wsporniki o długości 2,1 metra tworzą pięć poziomów składowania, z których każdy może udźwignąć do 800 kilogramów. Łącznie na każde podwozie przypada więc do 528 ton ładunku. Pomimo takiego obciążenia, wózki transportowe poruszają się z prędkością około 4 metrów na minutę – nie trzeba więc długo czekać na otwarcie przejścia serwisowego o szerokości 4,59 metra.

 

Szybszy dostęp do większej liczby artykułów

Dzięki systemowi regałów przesuwnych firma thyssenkrupp Material Hungary uzyskała bardzo kompaktowy system magazynowania. Jednocześnie podwojono pojemność magazynową i zwiększono asortyment produktów. Połączenie regałów wspornikowych z relatywnie wysoką prędkością wózków transportowych umożliwia szybki, ukierunkowany dostęp do poszczególnych artykułów.

 

O firmie thyssenkrupp Materials Hungary:

thyssenkrupp Materials Hungary to wiodąca węgierska firma handlowa z branży stali, metali lekkich i kolorowych oraz materiałów tworzyw sztucznych. Spółka córka thyssenkrupp AG zaopatruje przemysł węgierski w szeroką gamę produktów, różne możliwości obróbki materiałów, duże pojemności magazynowe i ogólnokrajową sieć dystrybucji. W ten sposób thyssenkrupp Materials Hungary oferuje swoim klientom rozwiązania z jednego źródła, uzupełniając wysokowydajne dostawy materiałów o dodatkowe usługi. W magazynie dostępnych jest zawsze ponad 3200 pozycji, które są dostarczane w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.