Przejdź do głównej zawartości

ŠVELC d.o.o.

Galeria

Przechowywanie drewna w tartaku

Dzięki regałom wysięgnikowym większa powierzchnia i szybszy dostęp do towarów

Regały wysięgnikowe firmy OHRA zapewniły słoweńskiemu przedsiębiorstwu ŠVELC d.o.o., które prowadzi jeden z największych w regionie tartaków, prawie 50 procent więcej powierzchni w składzie drewna. Trzyścieżkowy magazyn o wysokości 5,7 metra jest obsługiwany przez wąskie wózki widłowe, dzięki czemu dostęp do składowanego materiału jest szybki i bezpieczny.

Mieszczący się w Kokricy koło Krnj tartak produkuje deski podłogowe, bale i profile drewniane w różnych kształtach i długościach. Jej klientami są są zarówno przedsiębiorstwa budowlane jak również odbiorcy prywatni. Do składowania różnych produktów z drewna firma ŠVELC zbudowała pod koniec 2011 nowy magazyn w hali o wymiarach 50 x 20 metrów. Celem tego było zwiększenie powierzchni magazynowej, poprawienie procesów technologicznych i bardziej bezpieczne przechowywanie materiału.

Firma ŠVELC zdecydowała się na regały wysięgnikowe firmy OHRA: powodem decyzji był fakt, że specjalista od systemów i regałów magazynowych z siedzibą w pobliżu niemieckiej Kolonii stosuje do produkcji wyłącznie wysokiej jakości walcowanej na gorąco stali. Wsporniki regałów poddają się elastycznie w razie uderzenia, zachowując przy tym swoje własności obciążenia pionowego. Poza tym OHRA wykazała się elastycznością przy realizacja magazynu: tak na przykład wkalkulowano płytę podłogową OHRA, co zostało jednak wykonane podczas montażu regałów przez pracowników firmy ŠVELC.

Nowy trzyścieżkowy magazyn o wysokości 5,7 metra ma łączną powierzchnię do 1.000 metrów kwadratowych. Produkty drewniane są składowane na czterech poziomach. Długie na 1.200 mm ramiona wysięgnikowe o nośności 1.250 kg są elastycznie zawieszone i poddają się dzięki temu np. przy uderzeniu przez wózek widłowy. Pracę wózka usprawniają również szyny prowadzące na regałach: umożliwiają one w ŠVELC bezpieczne zastosowanie 4-drożnych wózków typu Combilift.

Dzięki połączeniu regałów wysięgnikowych OHRA z wąskimi wózkami widłowymi firma ŠVELC nie tylko skróciła czas dostępu do materiału, lecz także znacznie zredukowała ryzyko uszkodzeń regałów i magazynowanego drewna. Chociaż dzięki systemowi regałów wysięgnikowych zwiększono pojemność magazynu o 50 procent, nowy skład zapewnia również większe bezpieczeństwo oraz znacznie lepszy przegląd magazynowanych produktów.