Przejdź do głównej zawartości

Stolarnia Schmidt

Galeria

cantilever racking with roof and solar panels
cantilever racking with roof and solar panels
cantilever racking with roof and solar panels
cantilever racking with roof and solar panels
cantilever racking with roof and solar panels
cantilever racking with roof and solar panels

Stolarnia Schmidt: 40% więcej pojemności magazynowej i prąd z dachu

Zrównoważony rozwój jest ważny dla stolarni Torsten Schmidt nie tylko w odniesieniu do stosowanego drewna: OHRA zbudowała dla przedsiębiorstwa z Turyngii magazyn wspornikowy, który nie tylko oferuje więcej miejsca na płyty i drewno lite, ale także ma dach z zamontowanym systemem fotowoltaicznym. Stolarnia mogła zwiększyć swoją pojemność magazynową o 40 procent, a jednocześnie wytwarza na własny użytek zrównoważoną energię elektryczną z dachu.

Stolarnia mieszcząca się w Pößneck – niedaleko Jeny – projektuje i produkuje głównie pojedyncze elementy z litego drewna lub z wysokiej jakości materiałów płytowych. W tym celu firma zazwyczaj pozyskuje potrzebne drewno od znajdujących się w pobliżu kupców z branży drzewnej, dzięki czemu zrównoważone zarządzanie i krótkie trasy transportu są łatwe do zrealizowania.

Zrównoważony rozwój odegrał również ważną rolę w nowym systemie regałów, przy pomocy którego stolarnia chciała stworzyć dodatkową przestrzeń dla płyt i litego drewna: Dostarczane przez firmę OHRA regały wspornikowe o długości 30 metrów są wyposażone w system fotowoltaiczny, który wytwarza dla stolarni energię odnawialną. W tym celu OHRA wyposażyła półkę w specjalne ramiona nośne i pręty dachowe. Umożliwiają one optymalne dla systemu fotowoltaicznego nachylenie dachu o 30 stopni. Sam dach pokryty jest blachą trapezową. Cała konstrukcja wspornikowa wraz z podporami regału wspornikowego została dostosowana do wagi ogniw słonecznych – w końcu 60 modułów waży łącznie około 1000 kilogramów.

Przy wysokości 3740 mm i trzech poziomach składowania – górny regał znajduje się na wysokości 1700 mm – sam regał wspornikowy oferuje wystarczającą ilość miejsca na płyty i lite drewno potrzebne w stolarni. Każdy z płynnie regulowanych wsporników o długości 1800 milimetrów może unieść do 400 kilogramów. Regał jest jednostronny, tylna ściana została wykonana przez samą stolarnię – tak więc regał ustawiony na granicy posesji pełni również funkcję ściany dźwiękoizolacyjnej.

Pomimo specjalnej konstrukcji wymaganej przez system fotowoltaiczny OHRA zrealizowała system regałowy w ciągu zaledwie sześciu miesięcy – od momentu zamówienia do uruchomienia. Od około roku regał produkuje ekologiczną energię elektryczną dla firmy. Stolarnia Torsten Schmidt była ponadto w stanie zwiększyć swoją pojemność magazynową o 40 procent. Koncepcja regałów wspornikowych pozwala na szybki i bezpośredni dostęp do składowanych towarów. Dzięki temu oraz elastycznym, swobodnie zawieszonym ramionom wspornikowym zapobiega się uszkodzeniom drewna podczas jego składowania i pobierania.

O stolarni Schreinerei Torsten Schmidt:

Portfolio stolarni Torsten Schmidt z siedzibą w Pößneck w Turyngii rozciąga się od drzwi wejściowych i boazerii po okna i meble. Firma łączy nowoczesny park maszynowy z umiejętnościami rzemieślniczymi. Działalność stolarni wykracza poza granice Turyngii. Lokalne biura architektoniczne i prywatni inwestorzy od lat są stałymi klientami.