Przejdź do głównej zawartości

Sistema

Galeria

Sistema wykorzystuje maksymalną powierzchnię magazynową dzięki regałom wysięgnikowym OHRA

Magazyn towarów dłużycowych na aluminiowe profile okienne

Ta specjalizująca się w logistyce firma Sistema srl, Collegno zrealizowała we włoskim Volpiano, we współpracy z firmą OHRA nowy magazyn na profile okienne dla producenta okien F.T. alluminio srl. Dzięki pełnościennym profilom stalowym regałów wysięgnikowych produkcji OHRA można było osiągnąć o 10 procent większą powierzchnię magazynową w stosunku do rozwiązań proponowanych przez konkurencyjnych oferentów.

F.T. alluminio jest częścią spółki Fresia alluminio spa; grupa konstruuje i sprzedaje systemy do aluminiowych ram okiennych o dużej energooszczędności. Centrum logistyczne przedsiębiorstwa znajduje się w Volpiano: Na 22.500 metrach kwadratowych zadaszonej powierzchni rocznie przesuwanych jest pełnoautomatycznie prawie 4.000 ton profili aluminiowych. Aby zapewnić dalszy rozwój przedsiębiorstwa i poprawić poziom obsługi klientów, spółka F.T. alluminio zleciła ekspertom od logistyki z firmy Sistema między innymi modernizację magazynu towarów dłużycowych w Volpiano.

Sistema zleciła dostawę wymaganych systemów regałowych przedsiębiorstwu OHRA Regalanlagen GmbH z siedzibą w niemieckim Kerpen – europejskiemu liderowi w zakresie konstrukcji regałów wysięgnikowych. Po optymalizacji procesów logistycznych przez Sistema i wyborze pełnoautomatycznych suwnic do składania i wywożenia towarów z magazynu, eksperci z firmy OHRA zabrali się za optymalizację magazynu z regałami wysięgnikowymi dla uzyskania maksymalnie możliwej wydajności magazynowej.

Konstruktorzy skorzystali przy tym ze stabilnych pionowych wsporników regałów OHRA wykonanych z pełnościennych profili stalowych. Dzięki temu można było w pełni wykorzystać istniejącą wysokość magazynu: pomimo 13,7 metrów wysokości wsporniki stoją swobodnie w pomieszczeniu, co nie utrudnia pracy suwnic – przy tym nie przekroczono maksymalnego dopuszczalnego wygięcia 1/200 końcówek wsporników, również przy pełnym obciążeniu. Do tego dzięki stabilnym wspornikom można było w porównaniu z pierwotnym projektem – jak i ofertami konkurencji – uzyskać dodatkowy, jednostronny rząd regałów. Oznacza to korzyść o 10 procent dla wydajności magazynowej.

Łącznie Sistema zrealizowała 30 szeregów regałów dwustronnych oraz pięć rzędów z jednostronnymi regałami wysięgnikowymi. Na 17 poziomach magazynowych z ramionami wysięgnikowymi o długości 550 milimetrów można składować jednostki ładunkowe do długości 6.500 milimetrów i o masie prawie 500 kilogramów. Łącznie Sistema i OHRA zrealizowała dla spółki Fresia alluminio we wspólnie zrealizowanym projekcie wysoki magazyn na mniejszej powierzchni.

O firmie Fresia alluminio spa

Fresia alluminio została założona przed ponad 40 laty. Dzisiaj te włoskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Turynie jest liderem rynku energooszczędnych okien i drzwi z aluminium. Prawie 90 pracowników wypracowało obroty powyżej 30 milionów Euro. Oprócz centrum logistycznego w Volpiano, do którego należy również zakład produkcyjny, przedsiębiorstwo użytkuje kolejny magazyn w Vado Ligure.

O firmie OHRA

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.