Przejdź do głównej zawartości

Schneider Baucentrum

Galeria

pallet racking with roof
pallet racking with roof, galvanized
pallet racking with roof, galvanized, rack-clad building
pallet racking, cantilever racking, galvanized
pallet racking, double-sided, galvanized
rack-clad warehouse, drive-in warehouse
pallet racking with roof, galvanized
cantilever racking, pallet racking with roof, galvanized
cantilever racking with roof

Zadaszona 3-pasmowa strefa do profesjonalnego załadunku

Możliwość wygodnego podjazdu pojazdem bezpośrednio do żądanego towaru i załadowania go – szczególnie w przypadku dużych i ciężkich przedmiotów, takich jak materiały budowlane (ogrodowe) lub drewno ogrodowe, koncepcja wjazdu ułatwia zakupy w markecie budowlanym. Firma Schneider kieruje się takim podejściem również w handlu specjalistycznym. Klienci mogą wygodnie dostać potrzebny im towar na zadaszonym trzypasmowym placu załadunkowym, niezależnie od pogody. Hala została zaprojektowana przez firmę OHRA jako hala regałowa: Jednocześnie wsporniki regałów służą jako konstrukcja nośna hali. Pozwala to skrócić czas realizacji projektu i przynosi znaczne korzyści finansowe. Uzupełnieniem hali regałowej są regały wspornikowe i paletowe w strefie zewnętrznej, gdzie towary są chronione przed warunkami atmosferycznymi dzięki zintegrowanemu dachowi. Obie strefy łączy dach o rozpiętości 13 metrów. Ponadto firma OHRA zrealizowała halę ocieplaną, w której obok pomieszczeń biurowych składowane są bezpiecznie chemikalia budowlane oraz wykładziny podłogowe.

Druga strefa hali regałowej
W 2013 roku firma OHRA wybudowała pierwszą halę regałową na terenie marketu hagebaumarkt jako halę przejazdową. Aby sprostać rosnącej liczbie klientów (prywatnych i specjalistycznych) oraz aby móc składować jeszcze większy asortyment specjalistycznych artykułów handlowych dla profesjonalistów, firma zdecydowała się na budowę drugiej hali regałowej o podobnej konstrukcji. Hala o długości około 43 metrów i szerokości 21 metrów została zbudowana w oparciu o sześć rzędów regałów. Ich ośmiometrowe filary podtrzymują zarówno konstrukcję dachu, jak i ściany zewnętrzne. Firma OHRA wybudowała ocieplaną halę jako dobudówkę z izolowanymi elementami dachu i ścian o grubości 60 milimetrów.

Dodatkowy magazyn zewnętrzny
Dodatkowe towary można składować w pięciu 28-metrowych rzędach regałów w magazynie zewnętrznym; podobnie jak w hali regałowej, również tutaj zainstalowano regały wspornikowe i paletowe. Każdy rząd regałów posiada dach z okapem o szerokości jednego metra. Pomiędzy halą regałową a magazynem zewnętrznym przebiega pas ruchu, na którym towary są udostępniane klientom. Pas ruchu jest zakryty dachem o szerokości 13 metrów, który łączy halę regałową z zewnętrznym obszarem magazynowym.

Elastyczne składowanie ciężkich ładunków
Regały zarówno w hali, jak i na zewnątrz wyróżniają się dużą nośnością: Wsporniki o długości 1250 milimetrów mogą być poddane obciążeniu do 1,2 tony, a obciążenie półek regałów paletowych wynosi do 4,5 tony. Aby móc elastycznie składować różnorodne artykuły przewożone przez firmę Baucentrum Schneider, firma OHRA wyposażyła regały w siatki – dzięki temu wszystko, od worków z cementem po europalety, może być składowane w dowolnym miejscu na regale.