Przejdź do głównej zawartości

Rubio Careco

Galeria

Pojazdy wycofane z eksploatacji: Miejsce na 1080 pojazdów zamiast 216

Francuski zakład recyklingu samochodów Rubio Caréco na istniejącej powierzchni zwiększył pięciokrotnie swoje możliwości magazynowania pojazdów wycofanych z eksploatacji dzięki nowemu systemowi regałów firmy OHRA. Dotychczasowy zewnętrzny magazyn naziemny o powierzchni 4000 m² zapewniał miejsce dla około 216 pojazdów wycofanych z eksploatacji. Dzisiaj pięć samochodów jest ustawionych jeden na drugim w sześciu rzędach po 18 dwustronnych regałów wspornikowych. Dzięki temu uzyskujemy możliwość przechowywania 1080 pojazdów – na tej samej przestrzeni. Bezpośredni dostęp do każdego pojedynczego pojazdu, który jest teraz możliwy, oszczędza dużą liczbę operacji ręcznych, co zmniejsza z kolei koszty logistyczne i zwiększa bezpieczeństwo pracowników.

Limity pojemności dla magazynów podłogowych
Rubio Caréco jest jednym z wiodących dostawców używanych części samochodowych w regionie Pau i Tarbes na południowy zachód od Tuluzy. Rocznie recyklingowi poddawanych jest około 8000 samochodów, a w magazynie firmy znajduje się stałe 40 000 używanych części. W ostatnich latach nastąpił na tyle pozytywny rozwój działalności, że pojemność zewnętrznego magazynu naziemnego nie była już wystarczająca. Dostęp do poszczególnych pojazdów był również skomplikowany i kosztowny.

Pięć samochodów jeden na drugim
Dlatego firma Rubio Caréco zdecydowała się na montaż systemu regałów firmy OHRA: Europejski lider rynku regałów wspornikowych opracował solidny system regałów dla pojazdów i części samochodowych specjalnie dla firm zajmujących się recyklingiem. Regały wspornikowe oferują wysokie rezerwy mocy dzięki wytrzymałym profilom stalowym walcowanym na gorąco dla elementów nośnych: dwustronne regały zainstalowane w Rubio Caréco obsługują do 2200 kilogramów na poziom składowania i stronę. Przy wysokości regału 7600 milimetrów udało się zrealizować pięć poziomów składowania. Wszystkie elementy regałów wspornikowych są cynkowane ogniowo, by można je było stosować na zewnątrz.

Jeszcze większa oszczędność miejsca dzięki bocznym regałom
Firma Rubio Caréco używa ładowarki bocznej do składowania i pobierania pojazdów. Szyny prowadzące zamontowane na stopach regałowych ułatwiają kierowcy wózka widłowego „najazd” w korytarz regałowy – dzięki temu rzędy regałów mogą być ustawiane znacznie bardziej kompaktowo, a dostępna przestrzeń lepiej wykorzystana niż w przypadku pracy z ładowaczem czołowym.

Dzięki nowej koncepcji magazynowania firma Rubio Caréco może teraz nie tylko przechowywać pięciokrotnie większą liczbę pojazdów na tej samej przestrzeni, ale także spełniać wymagania europejskich dyrektyw dotyczących bezpiecznego magazynowania. Dziś cały proces logistyczny przebiega sprawniej i bardziej ekonomicznie.