Przejdź do głównej zawartości

Rosa Catene

Regały wysięgnikowe do materiałów dłużnicowych i blachy w rolkach

Większa powierzchnia w nowym budynku magazynowym

Rosa Catene, jeden z wiodących producentów łańcuchów przemysłowych, zbudował na terenie swojej siedziby we włoskim Calolziocorte nowy magazyn surowców. Konstrukcja regałów marki OHRA służy jednocześnie jako element nośny zadaszenia. Rozwiązanie to dało nie tylko korzyści finansowe w porównaniu ze standardową konstrukcją halową, lecz umożliwia również w każdej chwili bezproblemowe powiększenie magazynu.

Firma Rosa Catene produkuje w Caloziocorte łańcuchy do zastosowań w rolnictwie, przemyśle i handlu. Stały wzrost przedsiębiorstwa wymagał budowy nowego materiału surowców do blach w rolkach na paletach i prętów stalowych w wiązkach. Zlecenie budowy magazynu otrzymała firma OHRA: te specjalizujące się w konstrukcji systemów regałów wysięgnikowych przedsiębiorstwo z niemieckiego Kerpen przekonało firmę Rosa Catene koncepcją zastosowania wsporników regałów wysięgnikowych jako konstrukcji nośnej hali. W zaproponowanym projekcie elementy dachowe sześciu rzędów regałów nachodzą na siebie wzajemnie. W ten sposób powstaje całkowicie zadaszony, modułowy magazyn, który można w przyszłości bez problemów powiększyć. Do tego konstrukcja jest znacznie tańsza, a jej budowa jest szybsza niż standardowych hal.

Cały magazyn zajmuje powierzchnię prawie 900 metrów kwadratowych i składa się z pięciu dwustronnych regałów wysięgnikowych każdy o długości 30 metrów oraz z jednego szeregu regałów jednostronnych. Systemy regałowe OHRA są wykonane ze stabilnych, walcowanych na ciepło profili stalowych, które pozwalają na uzyskanie wyższych wysokości konstrukcyjnych oraz większego udźwigu. Mocna konstrukcja redukuje poza tym nakłady finansowe oraz czasowe związane z naprawą i konserwacją w porównaniu z typowymi konstrukcjami regałów wykonanymi z profili blaszanych w przypadku uszkodzeń w wyniku najechania lub podobnymi zdarzeniami.

W pierwszym z trzech rzędów regałów składowany jest na dziewięciu poziomach ciężki, materiał dłużnicowy w wiązkach o długości 6.500 milimetrów i masie 4.000 kilogramów. Ramiona wysięgnikowe regałów są zawieszone i można jest regulować za pomocą śrub z dokładnością do milimetra – tym samym gwarantuje się równomierne rozłożenie składowanych towarów. Ścieżki są obsługiwane przez czterodrożny wózek widłowy, który jest prowadzony na szynach umieszczonych na wspornikach. Pozostałe rzędy regałów są wyposażone w mostki ramion, dzięki temu oferując powierzchnię do składowania na siedmiu poziomach. Tutaj składowane są na paletach rolki blachy o masie do 1.200 kilogramów. Ścieżki są obsługiwane przez wózek widłowy.

System regałowy z zawieszonymi ramionami wysięgnikowymi daje swobodę możliwości – zależnie do wymogów można zmieniać miejsca składowania różnych materiałów.

O firmie Rosa Catene Spa

Od roku 1924 w zakładzie Calolziocorte we Włoszech produkowane są łańcuchy do zastosowań przemysłowych. Od roku 1995 przedsiębiorstwo nosi nazwę ROSA CATENE SPA i jest podobnie jak wcześniej w posiadaniu rodziny Rosa. Firma produkuje wysokiej jakości łańcuchy do różnych zastosowań: do przenośników taśmowych, układów napędowych, wind itp.


Projekt Galeria