Przejdź do głównej zawartości

Ronge Profil

Galeria

cantilever racking systems, gratings
cantilever racking systems, gratings
cantilever racking systems, gratings
cantilever racking systems, gratings

Większa pojemność i przegląd

W nowym zakładzie produkcyjnym Ronge Profil GmbH w Alfeld koło Hanoweru w regałach wspornikowych OHRA przechowywanych jest od 300 do 400 ton blachy niezbędnej do produkcji metalowych elementów elewacyjnych. Dzięki dużej ładowności i wysokości stojaka wynoszącej 7270 milimetrów regały oferują znacznie większą pojemność niż system regałów stosowany w starej lokalizacji. Kratownice na wspornikach umożliwiają elastyczne magazynowanie różnych formatów blachy i nośników ładunku. Ponadto Ronge Profil dzięki systemowi magazynowemu był w stanie obniżyć koszty przechowywania i pobierania arkuszy blachy. 

Rozwiązanie magazynowe zastosowane w starym zakładzie Ronge Profil nie pasuje już do koncepcji nowoczesnej hali produkcyjnej zaprojektowanej zgodnie ze standardami Industrie 4.0. Ze względu na stosunkowo niskie pojemności składowania oferowane przez stary system konieczne było podwójne obłożenie pojedynczych miejsc magazynowania – co nie tylko przeszkadzało w przechowywaniu i pobieraniu, ale także utrudniało przegląd przechowywanych arkuszy blachy. 

Aby szybko uzyskać dostęp do arkuszy o wielkości od 1000 × 2000 mm do 2000 × 6000 mm na nowej produkcji, Ronge Profil postanowił zainstalować regały wspornikowe OHRA. Różnią się od standardowych regałów zastosowaniem pełnych profili stalowych do wszystkich elementów nośnych. Jest to podstawa wysokiej nośności i smukłej konstrukcji regałów, co zapewnia kompaktowe miejsce do magazynowania na niewielkiej powierzchni. 

Łącznie siedem jednostronnych regałów wspornikowych o długości od 3,6 do 76,5 metra stoi dziś w nowoczesnej hali produkcyjnej firmy Ronge Profil. Na łącznie dziesięciu poziomach magazynowania – najwyższym na wysokości 6800 milimetrów – zapewniają one wystarczającą pojemność do elastycznego zaopatrzenia produkcji w niezbędną blachę. Podwójne obłożenie nie jest już wymagane – zmniejsza to nakład pracy i koszty magazynowania i pobierania blachy. 

Indywidualne porady ekspertów z OHRA pomogły dostosować regały do wymagań Ronge Profil. W rezultacie regały zostały dostosowane do sytuacji w hali i osiągnięto największą możliwą pojemność magazynu. Kratownice umożliwiają elastyczne magazynowanie różnych formatów blachy, dużych części i niestandardowych nośników ładunku. 

O Ronge Profil:

Ronge Profil GmbH to niezależna, zarządzana przez właściciela firma rodzinna z ponad 40-letnim doświadczeniem. Firma z siedzibą w Alfeld koło Hanoweru jest jednym z wiodących producentów systemów elewacji i fasad wykonanych z metalu i aluminium na obszarze niemieckojęzycznym. Zautomatyzowane procesy i procedury w nowej hali produkcyjnej o powierzchni 7000 metrów kwadratowych zapewniają wysoką opłacalność w produkcji indywidualnych projektów elewacji. Dzięki zdefiniowanym standardom Ronge Profil może produkować elewacje, elementy konstrukcyjne i komponenty w dostosowanej do potrzeb i powtarzalnej jakości oraz dostarczać je na czas.