Przejdź do głównej zawartości

Reifenhäuser Reiloy

Galeria

O 24 godziny szybciej

Firma Reifenhäuser Reiloy, specjalizująca się w produkcji wysoce odpornych na zużycie cylindrów i ślimaków przeznaczonych do procesów wytłaczania i formowania wtryskowego, przeniosła magazynowane dotychczas w zewnętrznych magazynach surowce i wyroby gotowe z powrotem do własnego zakładu. W celu magazynowania elementów o wadze do 8 ton i długości do 10 metrów firma zainstalowała pięć wytrzymałych regałów wspornikowych firmy OHRA. To pozwoliło firmie Reifenhäuser Reiloy na znaczne skrócenie czasu realizacji procesów składania na magazyn i pobierania z magazynu oraz na całkowite wyeliminowanie kosztów magazynowania zewnętrznego.

Zredukowanie kosztów magazynowania, przyspieszenie czasu dostępu
Dotychczasowe magazynowanie potrzebnych surowców i gotowych produktów u zewnętrznego podwykonawcy logistycznego wiązało się z wysokimi kosztami. Ale głównym problemem tego typu rozwiązania był brak możliwości bezpośredniego dostępu do towaru. Samo dotarcie do wymaganych towarów z zewnętrznego magazynu do zakładu trwało około 24 godziny. Z tego powodu firma zdecydowała się na stworzenie własnego magazynu, ponownie pozwalającego na bezpośredni dostęp do towaru.

Przystosowane do dużych obciążeń
W tym celu firma Reifenhäuser Reiloy wyposażyła magazyn o powierzchni 1200 metrów kwadratowych w regały firmy OHRA. Firma OHRA jest liderem w Europie w zakresie techniki magazynowania ciężkich produktów. Niezwykle wytrzymałe regały wspornikowe i paletowe wykonane z walcowanych na gorąco profili stalowych łączą w sobie wysoką nośność z kompaktową konstrukcją. Na hali magazynowej firmy Reifenhäuser Reiloy firma OHRA zamontowała pięć regałów o długości od 20 do 30 metrów, a każdy z nich wyposażyła w siedem poziomów magazynowania. Każdy ze stojaków o wysokości ponad 5,5 m jest przystosowany do całkowitego obciążenia wynoszącego 15 600 kg, a nośność każdego wspornika o długości 800 mm wynosi maks. 1300 kg. Wsporniki są zawieszone w sposób umożliwiający ich płynną regulację bez konieczności użycia narzędzi, dzięki czemu można je dopasowywać do różnych wysokości magazynowanego towaru. W celu uniknięcia ryzyka uszkodzenia cylindrów i ślimaków podczas magazynowania i transportowania firma Reifenhäuser Reiloy przechowuje je na paletach. Dlatego firma OHRA wyposażyła poszczególne poziomy magazynowania w półki kratownicowe. Nośność każdej z półek wynosi 1600 kg/m2. Dzięki temu na regałach można w elastyczny sposób przechowywać również bardzo ciężkie elementy. Do obsługi regałów służy boczny wózek sztaplujący, który bezpiecznie przemieszcza się wzdłuż regałów na umieszczonych przy ich nóżkach szynach.

Zdecydowane zredukowanie czasów realizacji
Dzięki nowemu systemowi magazynowania firma Reifenhäuser Reiloy może teraz całkowicie zaoszczędzić na kosztach związanych z zewnętrznym magazynowaniem. Procesy związane ze składaniem na magazyn i pobieraniem z magazynu realizowane są przeciętnie o 24 godziny szybciej, a działy produkcji i wysyłki mają zapewniony szybki dostęp do magazynowanych produktów. Dodatkowo całkowicie wyeliminowano uszkodzenia spowodowane przez warunki pogodowe, co dotychczas często miało miejsce. „W porównaniu do wcześniejszych zamówień całkowicie przekonał nas całościowy pakiet zaoferowany przez firmę OHRA”, podsumowuje Thomas Huhn, dyrektor operacyjny w firmie Reifenhäuser Reiloy. „Jako projekt referencyjny cieszy się on dużym uznaniem w grupie Reifenhäuser i zapewnił firmie OHRA kolejne zamówienia.


O firmie Reifenhäuser Reiloy
Założona w 1971 roku firma Reifenhäuser Reiloy GmbH produkuje i przetwarza w zakładzie w Troisdorfie wysoce odporne na zużycie cylindry i ślimaki przeznaczone do procesów wytłaczania i formowania wtryskowego. Dzięki użyciu własnych stopów twardych i metod produkcji firma uzyskuje szczególnie wysoką jakość ochrony przed zużyciem, która skutecznie chroni komponenty przed ścieraniem, przywieraniem i korozją. Firma Reifenhäuser Reiloy zatrudnia około 200 pracowników i należy do grupy Reifenhäuser. Dzięki swoim wysoko wyspecjalizowanym jednostkom biznesowym jest ona wiodącym dostawcą innowacyjnych technologii i komponentów przeznaczonych do wytłaczania tworzyw sztucznych. Założona w 1911 roku rodzinna firma dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania na cały świat. Dzięki swoim technologiom i specjalistycznej wiedzy 1750 pracowników Grupa Reifenhäuser tworzy największą na świecie sieć kompetencji w zakresie technologii wytłaczania tworzyw sztucznych.