Przejdź do głównej zawartości

RBB Aluminium

Galeria

[Translate "Poland"] Es ist immer nur der Gang geöffnet, aus dem ein- oder ausgelagert werden soll.
[Translate "Poland"] Kompakte Regalanlage mit elektronischer Steuerung zum Bewegen der Verfahrwagen.
[Translate "Poland"] Die doppelseitigen Kragarmregale sind auf robusten Verfahrwagen montiert. Diese werden elektronisch angetrieben.
[Translate "Poland"] Offener Gang einer Verfahranlage. Die restlichen Kragarmregale werden zusammengeschoben.
[Translate "Poland"] Sobald der Gang komplett geöffnet ist, kann man die Kragarmregale bedienen.
[Translate "Poland"] Bedienungs-Display einer Kragarmregal-Verfahranlage.
[Translate "Poland"] Fernbedienung zur Steuerung der Kragarmregal-Verfahranlage.

Najlepsze wykorzystanie przestrzeni dzięki efektywnemu systemowi magazynowania

Aby sprostać stale rosnącym wymaganiom rynków, firma RBB Aluminium AG zbudowała kolejny magazyn w głównej siedzibie w Wallscheid w Eifel. Sercem nowego obszaru logistycznego jest mobilny system regałów wspornikowych firmy OHRA. Dziewięć ruchomych rzędów regałów o długości 18,4 metra i wysokości 6,36 metra umożliwia szybkie i bezpieczne składowanie profili aluminiowych o długości 6 metrów na możliwie najmniejszej powierzchni. 

Przedsiębiorstwo przetwórstwa aluminium zainwestowało w Wallscheid łącznie 3 miliony euro, budując między innymi nową, nowoczesną halę produkcyjną. Nowa hala logistyczna z jednej strony zaopatruje produkcję w profile aluminiowe, a z drugiej służy jako magazyn do przechowywania i wysyłki. Już w latach 1996 i 2003 firma RBB Aluminium wyposażyła magazyny w regały OHRA, w związku z czym decyzja o stworzeniu nowego magazynu z systemem magazynowania europejskiego lidera rynku regałów wspornikowych z siedzibą w Kerpen była oczywista. 

Regały wspornikowe na wózkach transportowych umożliwiają najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni w magazynie – wystarczy otworzyć ten korytarz, w którym towary są składowane i z którego mają zostać przeniesione. W zależności od konstrukcji, pojemność magazynowa może być nawet o 100 procent wyższa niż w przypadku standardowego statycznego systemu regałów. OHRA dostarczyła rozwiązanie dostosowane do potrzeb RBB Aluminium: Każdy ze stojaków o wysokości 6360 milimetrów ma na każdej ze stron nośność wynoszącą 4500 kilogramów, a jeden rząd regałów składa się z dwunastu stojaków. Podwieszane wsporniki tworzą sześć poziomów składowania w każdym rzędzie regałów, przy czym każde z ramion o długości 800 mm wykazuje nośność do 750 kg. Na ścianach końcowych systemu przesuwnego zamontowano dodatkowo na stałe jednostronne regały wspornikowe. Wózki transportowe ruchomych regałów poruszają się po szynach, które są zainstalowane w płycie stropowej hali.

Rzędy regałów można przesuwać ręcznie lub za pomocą pilota zdalnego sterowania – np. z wózka widłowego – w taki sposób, aby otworzyć żądany korytarz. Prosta obsługa systemu była kolejnym powodem, który zaważył na tym, że firma RBB Aluminium wybrała rozwiązanie OHRA. 

Firma RBB Aluminium była w stanie – dzięki regałom wspornikowym na wózkach transportowych – osiągnąć najwyższe możliwe wykorzystanie przestrzeni w nowym magazynie. Rozwiązanie to umożliwia jednocześnie bezpiecznie i szybkie składowane oraz wyszukiwanie profili aluminiowych. OHRA nie tylko dostarczyła technologię magazynową, ale również wspierała RBB Aluminium w planowaniu nowej hali logistycznej.  

O firmie RBB Aluminium-Profiltechnik:

Firma RBB Aluminium-Profiltechnik AG została założona w 1986 r. przez Reinera i Doris Beu jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Od 1999 r. działalność prowadzona jest w ramach założonej jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością rodzinnej spółki akcyjnej. W ciągu ostatnich 30 lat średniej wielkości przedsiębiorstwo rozwinęło się, stając się odnoszącym międzynarodowe sukcesy producentem ekstrudowanych profili aluminiowych, podzespołów i elementów aluminiowych, jak również systemów aluminiowych parapetów zewnętrznych.Firma zatrudnia łącznie 195 pracowników, a 150 pracowników codziennie produkuje indywidualne produkty aluminiowe w zakładzie w Wallscheid. 

 

Skuteczne przechowywanie z RBB aluminium