Przejdź do głównej zawartości

Maderas Fanega

Galeria

cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking

O 33 procent większa pojemność – przy tej samej powierzchni magazynowej

Dzięki indywidualnie dopasowanym do warunków przestrzennych regałom wspornikowym firma OHRA zwiększyła o 33 procent pojemność magazynową u hiszpańskiego sprzedawcy drewna i okuć Maderas Fanega – przy zachowaniu tej samej powierzchni magazynowej. Rdzeniem nowego systemu jest rząd regałów ze wspornikami o długości 1200 mm z jednej strony i 1850 mm z drugiej. Dzięki tej „asymetrii” możliwe jest optymalne wykorzystanie przestrzeni w istniejącej hali przy jednoczesnym zachowaniu szerokości korytarza wymaganej dla wózków widłowych.

Firma Maderas Fanega wyrobiła sobie markę w regionie Castilla-La Mancha dzięki szerokiej gamie produktów i usług. Jednak stale rosnące portfolio produktów wymagało dodatkowej pojemności magazynowej. Maderas Fanega zdecydowała się więc na wymianę istniejącego systemu regałów. Nowe regały powinny być nie tylko wyższe, ale również bardziej precyzyjnie dostosowane do towarów magazynowych i warunków przestrzennych.

Maderas Fanega już od dziesięcioleci korzysta z regałów OHRA. Również w tym przypadku przedsiębiorstwo ściśle współpracowało z OHRA, aby uzyskać rozwiązanie dostosowane do potrzeb. Obejmuje ono kilka rzędów regałów, które dzięki wysokości podnoszenia do 6010 milimetrów i sześciu poziomom składowania w pełni wykorzystują wysokość hali. Zainstalowane wcześniej w hali regały, również regały wspornikowe OHRA, zostały zmodyfikowane i ponownie zamontowane w innej części zakładu o niższej wysokości hali.

Dzięki nowemu systemowi regałów firma OHRA mogła osiągnąć wysoki stopień wykorzystania powierzchni, przede wszystkim dlatego, że jeden rząd regałów został specjalnie dostosowany do liczby i wymiarów składowanych w Maderas Fanega pakietów drewna: Wynika to z faktu, że oprócz paneli o wymiarach 2440 na 1220 milimetrów firma przechowuje również opakowania o wymiarach 2850 na 2100 milimetrów. Wyposażenie wszystkich regałów w odpowiednio długie wsporniki zajęłoby zbyt dużo miejsca, zwłaszcza że asortyment artykułów w tych wymiarach jest ograniczony. OHRA wyposażyła więc tylko jedną stronę rzędu regałów we wsporniki o długości 1850 milimetrów, a drugą tylko we wsporniki o długości 1200 milimetrów. W celu zapewnienia stabilności regału pomimo tej asymetrii, stojaki zostały odpowiednio przewymiarowane.

Ten nietypowy projekt pozwolił Maderas Fanega na optymalne wykorzystanie przestrzeni bez ograniczania ruchu wózków widłowych. W sumie, magazyn oferuje teraz o 33 procent więcej możliwości składowania – i uchronił Maderas Fanega przed koniecznością budowy nowego magazynu.

 

O firmie Maderas Fanega:

Korzenie firmy Maderas Fanega S.L. sięgają 1965 roku, kiedy to firma została założona jako zakład stolarski w Daimiel. W 1984 roku działalność przekształciła się ostatecznie w handel drewnem. Dziś, na powierzchni 10 000 metrów kwadratowych, firma sprzedaje szeroki asortyment wyrobów i okuć drewnianych.