Przejdź do głównej zawartości

Gedimat Laboissiere

Galeria

Mniej uszkodzeń składowanego towaru

Francuska firma Gedimat Laboissiere, zajmująca się handlem drewnem, dzięki nowemu systemowi regałów znacznie zwiększyła swoją pojemność magazynową w magazynie płyt drewnianych. Regały wspornikowe OHRA służą nie tylko jako podparcie konstrukcji hali, ale także zmniejszają uszkodzenia przechowywanych płyt drewnianych przez podwieszane wsporniki.

Firma z siedzibą w Blois koło Orleanu zaopatruje klientów komercyjnych i prywatnych w drewno i materiały drewnopochodne. Rosnące zapotrzebowanie spowodowało konieczność stworzenia nowych możliwości składowania płyt drewnianych powlekanych melaminą oraz płyt naturalnych. Dzięki temu, że firma Laboissiere wyposażyła swoje magazyny w regały OHRA, europejski lider na rynku regałów wspornikowych otrzymał zlecenie budowy nowego magazynu płyt. Kluczowym argumentem była możliwość wykonania magazynu w formie hali regałowej: Stabilne półki regałowe ze stali walcowanej na gorąco stanowią również konstrukcję nośną dachu regałów i ścian półek. Dzięki niezależnej, wolnostojącej hali można szybko i niedrogo stworzyć powierzchnię magazynową przeznaczoną specjalnie dla płyt drewnianych, nie zakłócając przy tym procesów biznesowych firmy.

W ten sposób zbudowano 38-metrową halę, której ściany zewnętrzne składają się z jednostronnego regału wspornikowego. Ponadto między tymi dwoma regałami umieszczono dwustronny regał wspornikowy. Szyny prowadzące umożliwiają zastosowanie wielokierunkowego bocznego wózka załadunkowego w wąskich korytarzach. Indywidualnie dostosowane regały o wysokości 5,5 metra, 6,3 metra i 7,1 metra pozwoliły na optymalne dostosowanie hali do otoczenia. Każdy ze wsporników o długości 1850 mm utrzymuje obciążenie do 600 kg. Wsporniki nie są przykręcane ani spawane, ale są elastycznie zawieszane na słupach regałów z możliwością regulacji co 100 mm. Dzięki temu rozwiązaniu mogą one wytrzymywać wstrząsy.

Podsumowując – dzięki nowej hali regałowej firmie Gedimat Laboissiere udało się znacznie zwiększyć pojemność magazynową płyt drewnianych, a jednocześnie znacznie zmniejszyć szkody w magazynach spowodowane procesami przeładunku. Klienci francuskiej firmy zajmującej się handlem drewnem mogą korzystać z jeszcze szerszej gamy produktów wysokiej jakości.

 

O Gedimat Laboissiere:

Rodzinna firma Gedimat Laboissiere została założona w 1878 roku i jest obecnie zarządzana przez szóste pokolenie właścicieli. Jako specjalista w zakresie drewna i produktów drewnianych wraz z przyłączonymi do przedsiębiorstwa tartakami, firma zaopatruje około 80 procent klientów komercyjnych, jednak również klientom prywatnym oferuje swoje doświadczenie i szeroki zakres znanych markowych towarów. Ogromna paleta produktów i wysoki poziom zapasów umożliwiają szybką dostawę odpowiednich artykułów. Firma jest członkiem Gedimat, wiodącej francuskiej grupy niezależnych dystrybutorów artykułów do majsterkowania i budownictwa.