Przejdź do głównej zawartości

Krüger & Scharnberg GmbH

Galeria

Założone w 1893 rodzinne przedsiębiorstwo także w 5 pokoleniu, jako partner dla profesjonalistów. Z wieloma oddziałami w północnych Niemczech przedsiębiorstwo materiałów budowlanych z ok. 100 pracownikami zaopatrzyło dużą ilość zakładów z branży budowlanej.

W związku ze strukturalną przebudową stanowiska w Hamburgu konieczne stało się stworzenie nowej pojemności magazynowej. Zadaniem dla OHRY jako dostawcy regałów było na zachowanej powierzchni zakładu zbudowanie hali magazynowej z regałami wspornikowymi i paletowymi wraz z dodatkową zadaszoną powierzchnia magazynową.

Z tytułu zmieniających się asortymentów opracowała OHRA koncepcję „uniwersalnego” systemu magazynowania, w którym można będzie składować towary różnych wymiarów i ciężarów. Gdy w nowej hali składowane będą produkty jak suche zaprawy, drewno lub izolacje w magazynie na zewnątrz będą; cegły, drewno, prefabrykaty betonowe, kominowe, które znajdą swoje miejsce na masywnych regałach OHRY.

Nowa zbudowana na regałach hala jest „specjalnością” firmy OHRA. Słupy ram regałów wspornikowych i paletowych oprócz funkcji regałowej, służą zarazem jako konstrukcja nośna przekrycia dachowego i ścian. W tym wypadku dwa niosące dach regały paletowe i wspornikowe o wysokości 9.500 mm wspierają całą konstrukcję. Dodatkowo zrealizowano wystające na 10,0 m zadaszenie, przekrywające miejsca załadowcze. Samo zadaszenie jako klejona konstrukcja drewniana, zostało wykonane przez inwestora.

W zależności od asortymentu towarów zostały zaplanowane i wykonane różne szerokości przęseł regałów paletowych. Regał wspornikowy z różnymi długościami wsporników, może być również wykorzystywany przy zmieniających się wymiarach składowanych towarów.

W hali z regałów jak i na zewnątrz między rzędami regałów przewidziano miejsce na wykonanie dróg dla obsługi przez czołowy wózek widłowy.