Przejdź do głównej zawartości

 Kraft Baustoffe

Galeria

Kraft Materiały Budowlane GmbH jest największą hurtownią materiałów budowlanych w południowych Niemczech. Na powierzchni łącznie 40.000 qm znajdują się gotowe do odbioru lub do wysyłki wszystkie znane marki materiałów budowlanych. Na bogatym obszarze zarządzonej w roku 2008 przebudowy, Grupa Kraft prezentuje się dzisiaj, jako najnowocześniejsze stanowisko handlu materiałami budowlanymi. Te zaradcze środki były konieczne ze względu na rosnącą ilością stanowisk sprzedaży i stale wzrastającą ilością asortymentów produktów.

We współpracy z biurem projektowym Grupy Kraft, opracowała Ohra koncepcję całego systemu magazynowania, wyprodukowała go i zmontowała. W zależności od częstotliwości przekładania produktów i ich obsługi, zastosowanie miały rozmaite systemy regałowe.

Np. regały wspornikowe w wersji ocynkowanej ogniowo dostarczone zostały do magazynowania na zewnątrz. Tu na regałach znajdą swoje miejsce wszystkie produkty, jak np. rury-KG, płyty betonowe lub bale drewniane. Regały wspornikowe są częściowo zadaszone i wyposażone w półki z kratownic, jako nośnik towarów. Szczególnym wyzwaniem była konstrukcja dachu z dodatkowym spadkiem wzdłuż, spowodowanym nachyleniem terenu.

Materiały budowlane na paletach składowane są w hali, jak i na zewnątrz na masywnych regałach paletowych Ohry. W pojedynczych przęsłach o szerokości w świetle 2.900 mm, mogą być bezproblemowo składowane także palety z wystającym poza obrys towarem. Od czoła regałów paletowych w celu efektywnej i bezkolizyjnej kompletacji zastosowano miejsca przeładunkowe. Z tytułu dużych możliwości obciążeniowych ram, można dodatkowo składować także pojedyncze kontenery.

Między regałami paletowymi zbudowała Ohra antresolę. Antresola ma 22.500 mm długości i wysokość 4.500 mm. Rozstaw słupów wynosi 5.600 mm. Gdy pod antresolą powstał tak zwany regał blokowy, górną część antresoli można zaopatrzyć w dalsze regały paletowe.

Dla „szybko rotujących” towarów na europaletach, zainstalowała OHRA w Krafcie masywny regał przepływowy. Dzięki wysokości pomieszczenia prawie 10 m można było zrealizować 5 poziomów o długości przepływu ok. 7.650 mm. W środku regałowego bloku przewidziano tunel do kompletacji. Towar na paletach zostaje od wyższej strony załadowany i poprzez rolkową pochylnie transportowany grawitacyjnie do miejsca odbioru. Tym samym zasada „FI-FO” (pierwszy weszło- pierwsze wyszło) została zachowana.

Między rozmaitymi systemami regałowymi utworzone zostały drogi jezdne, gdzie mogą być wygodnie załadowane wieloosiowe ciężarówki. Efektywny system kierujący w obrębie magazynu, troszczy się o bezkolizyjny transport.

Podsumowując w Grupie Kraft powstał nowoczesny ekonomiczny magazyn materiałów budowlanych, który dzięki wczesnej współpracy między biurem projektowym i OHRĄ w krótkim czasie mógł został zrealizowany.