Przejdź do głównej zawartości

Knaus Tabbert

Galeria

Szybka dostępność dla pojazdów dalekobieżnych

Knaus Tabbert, wiodący producent pojazdów rekreacyjnych w Europie, znacznie zwiększył swoje moce produkcyjne w swojej siedzibie w Jandelsbrunn dzięki nowej hali produkcyjnej. Bezpośrednio połączony magazyn umożliwia produkcję z minimalnym czasem dostawy części. OHRA dostarczyła regały wspornikowe i paletowe do nowego magazynu – oferują one wysoką nośność nawet na dużych wysokościach, a dostawca systemów z Kerpen był również w stanie najlepiej spełnić wysokie wymagania dotyczące systemów przeciwpożarowych.

Krótkie odległości i FIFO
Nowy magazyn zastępuje różne magazyny blokowe, wspornikowe i konwencjonalne magazyny regałów paletowych, z których część była również wynajmowana od firm zewnętrznych. Bezpośrednie połączenie nowego magazynu z produkcją minimalizuje trasy transportowe i zmniejsza zapasy materiałów i części w obszarze produkcji. Jednocześnie przechowywanie na nowych regałach wspornikowych i paletowych znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia przechowywanych towarów – szczególnie w przypadku opakowań ze sklejki, które wcześniej były przechowywane w blokach. Ponadto do tej pory wiele materiałów musiało być wielokrotnie przenoszonych w celu realizacji zasady "pierwsze weszło, pierwsze wyszło". Na przykład kleje mają ograniczony okres przydatności do użycia, więc FIFO jest tutaj absolutnie niezbędne. Ponadto Knaus Tabbert zasadniczo stara się wdrożyć magazynowanie FIFO dla wszystkich materiałów.

Regały paletowe i wspornikowe 
Połączenie regałów wspornikowych i paletowych umożliwia przechowywanie tak różnorodnych materiałów, jak kleje, zwoje aluminium i światłowodowe, opakowania ze sklejki, wykładziny PCV lub listwy z drewna i paski z pianki poliuretanowej. Jedną z zalet regałów OHRA, które są zbudowane z walcowanych na gorąco profili stalowych, jest ich wysoka nośność: Na przykład w firmie Knaus Tabbert regały wspornikowe utrzymują do 12 ton na stojak, a nośność pojedynczego wspornika wynosi do 1000 kilogramów – nawet na najwyższym poziomie składowania na wysokości 7,5 metra. Kręgi światłowodowe o wadze do 1,2 tony i kręgi blachy o wadze do 1,8 tony są przechowywane z kolei w regałach paletowych. Kratowane półki umożliwiają elastyczne przechowywanie niezależnie od formatu urządzeń wspomagających ładowanie kręgów. Również w regałach wspornikowych kratowane półki czasami zapewniają możliwość przechowywania szerokiej gamy pojemników i nośników ładunku.

Ochrona przeciwpożarowa zintegrowana w celu zaoszczędzenia miejsca
Ze względu na przechowywane przedmioty (drewno, kleje, tworzywa sztuczne) magazyn jest sklasyfikowany w bardzo wysokiej klasie ochrony przeciwpożarowej. W związku z tym regały musiały zostać kompleksowo wyposażone w systemy tryskaczowe. OHRA zaoferowała elastyczne rozwiązanie, szczególnie w przypadku regałów wspornikowych: W każdym ze słupków stojaków wywiercono dwa 80-milimetrowe otwory, przez które można było przeprowadzić przewody systemów przeciwpożarowych. Rozwiązanie to nie tylko pozwoliło zaoszczędzić miejsce, ale także dobrze zabezpieczyło przewody przed uszkodzeniem.