Przejdź do głównej zawartości

Ketten Gép: 60 procent więcej pojemności magazynowej dzięki regałom przesuwnym

Galeria

mobile pallet racking
mobile pallet racking
mobile pallet racking
mobile pallet racking
mobile pallet racking

Ketten Gép: 60 procent więcej pojemności magazynowej dzięki regałom przesuwnym

Ketten Gép, dystrybutor maszyn do robót ziemnych i budowlanych z siedzibą w Nagytarcsa koło Budapesztu na Węgrzech, zmodernizował swój magazyn części zamiennych za pomocą rozwiązania firmy OHRA: Dzięki wymianie istniejącego magazynu paletowego na mobilny system regałów, pojemność magazynowa w istniejącym magazynie została zwiększona o 60 procent. Istniejące regały paletowe zostały ponownie wykorzystane i uzupełnione o regały paletowe firmy OHRA i w ten sposób zamontowane na łącznie trzech wózkach transportowych. Każdy z tych wózków transportowych ma nośność do 108 ton.

Ketten Gép zajmuje się nie tylko maszynami do robót ziemnych i budowlanych, ale również ich naprawą i oferuje niezbędne części zamienne. Priorytetem firmy jest szybkie rozwiązywanie problemów klientów – nieużywane maszyny budowlane nie zarabiają pieniędzy. W związku z tym firma magazynuje coraz szerszy asortyment części zamiennych, takich jak gumowe i stalowe łańcuchy do koparek, koła łańcuchowe, a nawet części do silników i osie. Ketten Gép oferuje również hydrauliczne narzędzia montażowe, takie jak głowice kruszarek lub nożyce wyburzeniowe do maszyn budowlanych. Ze względu na ciągłą rozbudowę asortymentu, istniejący magazyn osiągał swoje granice, dlatego firma Ketten Gép musiała znaleźć rozwiązanie, które znacząco zwiększyłoby pojemność magazynową w istniejącym budynku.

W tym celu firma Ketten Gép zaangażowała firmę OHRA już w fazie planowania: Specjalista ds. techniki magazynowej z siedzibą w Kerpen koło Kolonii opracował koncepcję regałów przesuwnych dostosowaną do potrzeb klienta.

Stare regały paletowe innych producentów zostały zamontowane na wózkach jezdnych i uzupełnione o regały paletowe OHRA. W Ketten Gép 8,6-metrowe wózki jezdne poruszają się po czterech torach. Po wejściu do półki magazynowej otwiera się tylko niezbędna do tego ścieżka dostępu – przy szerokości 3,5 metra, boczne urządzenie przeładunkowe używane przez Ketten Gép może z łatwością odkładać lub pobierać towary. Wynikiem tego jest wysoki stopień wykorzystania przestrzeni i związane z tym zwiększenie dostępnej pojemności magazynowej.

Regały o wysokości 5,5 metra poruszają się z prędkością do 4,8 metra na minutę, przy obciążeniu regału 3 tonami i na pięciu poziomach magazynowych – imponujący spektakl, który według Ketten Gép jest zawsze chętnie oglądany przez klientów.

Firma Ketten Gép była również pod wrażeniem tempa, w jakim wdrożony został nowy magazyn: OHRA potrzebowała mniej niż jeden miesiąc na demontaż starych regałów, ułożenie szyn i montaż regałów przesuwnych wraz z systemem sterowania. Według Ketten Gép, OHRA doskonale wpisuje się w swoją filozofię przedsiębiorstwa: Wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach, szybkość i wydajność.

O firmie Ketten Gép:

Firma Ketten Gép została założona w 1993 roku jako dystrybutor maszyn do robót ziemnych i budowlanych. Firma jest m.in. przedstawicielem VemaTrack, dostawcy części podwozia oraz gąsienic gumowych i stalowych do spycharek i koparek. Drugim filarem działalności jest osprzęt hydrauliczny do koparek. Ketten Gép ma swoją siedzibę w Nagytarcsa koło Budapesztu.