Przejdź do głównej zawartości

Josef Schuberth & Söhne KG

Wysokie regały do marketu budowlanego

Optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej

Podczas rozbudowy marketu budowlanego w austriackim Melk spółka Josef Schuberth & Söhne KG zbudowała również magazyn z wysokimi regałami, który umożliwia maksymalne wykorzystanie istniejącej powierzchni magazynowej. Firma OHRA, mający siedzibę w niemieckim Kerpen, specjalista od systemów regałowych, zainstalowała jedenaście ścieżek regałowych, w tym osiem i pół z regałami paletowymi oraz dwa i pół z regałami wysięgnikowymi.

Tutaj przechowywane są zarówno długie towary z asortymentu drewnianego, materiałów budowlanych oraz ogrodowych, jak również ciężkie towary jak bruk betonowy i z kamienia naturalnego. Dodatkowo składowane są, zależnie od sezonu, również artykuły z asortymentu oferowanego w marketach budowlanych, jak na przykład kosiarki do trawy.

Aby zapewnić tym tak różniącym się między sobą artykułami najwięcej miejsca, półki w regałach paletowych zostały wykonane w różnych szerokościach w zakresie od 2.200 do 4.000 milimetrów. Obciążenie wynosi od 3.000 do 4.800 kilogramów. Na siedmiu poziomach magazynowych, z których najwyższy znajduje się na wysokości 9 metrów, jest miejsce na prawie 7.000 palet. Długie produkty są składowane na ścieżkach regałów wysięgnikowych o długości 28,5 metra. Regały są wyposażone w ramiona wysięgnikowe o długości 1.200 milimetrów; każde z nich może unieść do 800 kilogramów. Ramiona wysięgnikowe regałów OHRA są zawieszane poziomo na wspornikach, a nie skręcane lub spawane. Dzięki temu zawieszone ramię pozostaje elastyczne i odchyla się w razie uderzenia. Wsporniki regałów są wykrawane w siatce 100 milimetrów i mogą być w ten sposób szybko dostosowane do zmieniających się potrzeb magazynowych – i to bez narzędzi.

Oprócz hali z wysokimi regałami firma Schuberth urządziła poza tym magazyn na wolnym powietrzu z regałami wysięgnikowymi i paletowymi marki OHRA. Ocynkowane wsporniki regałowe są jednocześnie elementami nośnymi dachu: jednostronne regały są wyposażone w dach jednospadowy, dwustronne w dach dwuspadowy. Firma OHRA zajęła się również obliczeniami statycznymi ze względu na obciążenie wiatrem i śniegiem. Dzięki licznym akcesoriom jak pałąki rozdzielające, osłony przed uderzeniem, półki i kratownice regały zostały dostosowane do indywidualnych wymogów firmy Schuberth.

Od początku roku 2012 przedsiębiorstwo Schuberth osiągnęło profity ze znacznie większej powierzchni magazynowej. „Również przegląd magazynu jest lepszy a transport towarów jest znacznie szybszy“, tłumaczy dyrektor zarządzający inż. dypl. Heinz Schuberth. „Jako dostawca kompleksowego asortymentu materiałów budowlanych firma Schuberth jest znana z dostępności towarów i szybkiej realizacji zamówień – nowoczesny magazyn z wysokimi regałami jest kluczowym elementem naszej logistyki towarów!“

O firmie Schuberth

Założona w roku 1935 spółka Josef Schuberth & Söhne KG prowadzi obecnie dwa markety budowlane w miejscowości Melk, który był pierwszym marketem tego typu w Austrii oraz drugi w miejscowości Wieselburg. Przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 180 pracowników i ma obrót w Austrii w wysokości 40 milionów EURO. Podczas rozbudowy marketu w Melk w roku 2011, pion handlu materiałami budowlanymi został rozszerzony do postaci specjalistycznego centrum budowlanego. Również market budowlany oraz centrum ogrodnicze zostały znacznie rozszerzone. Ofertę zamykają sklepy Intersport oraz zabawkowy Vedes.


Projekt Galeria