Przejdź do głównej zawartości

J. Stocker Fensterbau AG

Galeria

mobile cantilever racking system
mobile cantilever racking system
mobile cantilever racking system
mobile cantilever racking system

Okna firmy Stocker: Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Dzięki nowemu systemowi regałów przesuwnych firmy OHRA firma J. Stocker Fensterbau AG mogła znacznie zwiększyć swoje możliwości składowania kantówkek przy niewielkim dodatkowym zapotrzebowaniu na powierzchnię. Cztery dwustronne regały wspornikowe zamontowane na wózkach jezdnych pozwalają na zwiększenie powierzchni magazynowej przy jednoczesnej oszczędności dróg transportowych. Sterowanie systemem odbywa się drogą radiową, np. z wózka widłowego lub alternatywnie ręcznie na wózku jezdnym. Sterowanie radiowe umożliwia również realizację funkcji specjalnych, takich jak ustawianie regałów do ręcznej kompletacji lub automatyczne zwalnianie wjazdu do bramy hali po określonym czasie bez ruchu. Dodatkowo rozszerzono działanie zdalnego sterowania systemem, dzięki czemu może on być wykorzystywany również do obsługi czterech bram hali.

Firma Stocker produkuje na zamówienie okna drewniane i drewniano-metalowe do wszystkich typów budynków. Najnowocześniejszy zakład produkcyjny umożliwia firmie szybko i elastycznie reagować na wymagania klientów. Rozbudowa zakładu obróbki drewna wymagała teraz znacznie większej pojemności do magazynowania sześciometrowych kantówek, które służą jako podstawowy materiał do produkcji okien. W tym celu należy jednak zająć jak najmniej miejsca w istniejącej już hali. Dlatego firma Stocker zainstalowała jezdny system regałów firmy OHRA: Składa się on z regału wspornikowego przymocowanego do podłogi i czterech dwustronnych regałów zamontowanych na wózkach jezdnych. Dzięki przesunięciu wózków do kompaktowego bloku magazynowego, do pracy z czterokierunkową układarką w danym momencie otwarty jest tylko jeden korytarz regałowy, dzięki czemu wykorzystanie przestrzeni jest bardzo wysokie. Cztery regały jezdne mają długość 6,4 metra i oferują maksymalną wysokość składowania wynoszącą pięć metrów na pięciu poziomach regałów. Każde podwozie może być załadowane obciążeniem ponad 39 ton.

Obsługa systemu odbywa się za pomocą dwóch sterowników radiowych lub ręcznie na wózku jezdnym. Ponieważ ponad 16-metrowa trasa przejazdu regałów przecina przejście do sąsiedniej hali, na bramie hali zainstalowano dodatkowy przycisk, którym można otworzyć odpowiedni korytarz regałów. Dodatkowo system sterowania został tak zaprogramowany, że po dziesięciu minutach bez ruchu regały automatycznie zwalniają wjazd do bramy. Sterowanie systemem regałów umożliwia również sterowanie łącznie czterema bramami hali – kierowca wózka widłowego potrzebuje więc tylko jednego pilota, za pomocą którego może obsługiwać zarówno regały, jak i bramy. Regały mogą być również ustawiane w pozycji do kompletacji za pomocą systemu sterowania: Wszystkie pięć korytarzy między regałami jest otwartych, co umożliwia ręczne wyjmowanie drewna.

System regałów oddany do użytku w sierpniu 2020 roku oferuje zarówno wymaganą dodatkową pojemność magazynową, jak i znacznie wydajniejsze i bardziej wygodne pobieranie drewna.

O firmie J. Stocker Fensterbau AG:

W 1981 roku Hans Stocker przejmuje zakład stolarski po swoim ojcu i zakłada firmę J. Stocker Fensterbau AG. Produkcja okien staje się głównym kierunkiem działalności firmy. Następnie w 2013 roku firmę przejmuje Daniel Egli. Obecnie firma Stocker zatrudnia ponad 25 osób i dostarcza klientom z rejonu Badenii, Lucerny i Zug okna na wymiar do wszystkich typów budynków. Sercem produkcji jest supernowoczesny zakład Weinig Conturex. W pełni automatycznie i z maksymalną precyzją przetwarza dostarczone drewno na trzech portalach roboczych na wszystkie żądane wymiary i rodzaje profili. Następnie zmontowane ramy są automatycznie malowane i montowane są okna wysokiej jakości.