Przejdź do głównej zawartości

HTI Dinger & Hortmann

Galeria

cantilever racking galvanized
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system

Indywidualne regały kłonicowe i regały wspornikowe dla efektywnej logistyki rur

Dzięki nowemu centralnemu magazynowi rur w Chemnitz, hurtownia specjalistyczna w zakresie inżynierii lądowej i techniki przemysłowej HTI Dinger & Hortmann, znacznie zwiększyła efektywność procesów logistycznych. Duża ilość różnych długich i ciężkich rur lub wiązek rur jest składowana na 30 regałach kłonicowych firmy OHRA. Przechowywanie na płasko pozwala na docelowy załadunek i rozładunek poszczególnych typów rur za pomocą czterech suwnic. Rury mogą być również transportowane bezpośrednio z samochodu ciężarowego na regały kłonicowe – bez konieczności obracania, ustawiania lub używania innych urządzeń przeładunkowych. Selektywny dostęp do rur, jak również łatwa obsługa umożliwiają szczególnie efektywną logistykę rur. Ponadto regały wspornikowe, również firmy OHRA, oferują oszczędność miejsca na wewnętrznych i zewnętrznych ścianach hali na lżejsze rury z tworzywa sztucznego lub stali cienkościennej. 

Ciężarówki mogą wjeżdżać bezpośrednio do hali w celu dostawy i odbioru na dwupasmowej drodze przejazdowej. Regały kłonicowe są ustawione w kierunku jazdy, dzięki czemu rury mogą być podnoszone za pomocą suwnic bezpośrednio ze strefy załadunku do regałów kłonicowych bez konieczności ich obracania. Załadunek i rozładunek może być zatem przeprowadzony z najwyższą możliwą wydajnością. Duża ilość przedziałów słupkowych pozwala na przechowywanie każdego rodzaju rur we własnym przedziale. Pozwala to na szybkie wybieranie zamówień różnych rur. Wymiary i obciążenia przedziałów regałów kłonicowych są dostosowane do wielu różnych rur dostępnych w hurtowni HTI – system składa się z regałów na towary o długości od 3 do 12 metrów, a obciążenia przedziałów wynoszą od 1 do 10 ton. Regały zostały indywidualnie zaprojektowane zgodnie z wymaganiami firmy HTI – dzięki temu udało się w znacznym stopniu wykorzystać całą dostępną powierzchnię magazynową. 

Podczas gdy ciężkie i długie rury lub wiązki rur składowane są na regałach kłonicowych, lekkie rury składowane są na regałach wspornikowych firmy OHRA. Około 5-metrowe ocynkowane regały zostały zamontowane z jednej strony na wewnętrznych ścianach hali, a z drugiej strony na ścianach zewnętrznych. Trzpienie wtykowe i tuleje na końcach ramion o długości 1,4 m, które mogą być obciążane do 640 kg, zapewniają bezpieczne przechowywanie rur. 

Nowy magazyn centralizuje logistykę firmy HTI, która wcześniej była podzielona pomiędzy różne mniejsze magazyny zlokalizowane w okolicy. Firmę przekonuje nie tylko technika regałowa, ale także kompetencja, niezawodność i szybka realizacja zamówienia przez firmę OHRA: okres między przekazaniem zamówienia a uruchomieniem systemu wynosi tylko trzy miesiące. Dzięki nowemu magazynowi rur, firma HTI korzysta teraz z zoptymalizowanych procesów magazynowych i obniżonych kosztów logistycznych. 

O firmie HTI Dinger & Hortmann:

Firma HTI Dinger & Hortmann KG jest hurtownią specjalistyczną szerokiej gamy produktów z zakresu inżynierii lądowej i techniki przemysłowej. Klientami firmy są przede wszystkim przedsiębiorstwa komunalne, wodociągowe, firmy zajmujące się gospodarką odpadami, konstruktorzy rurociągów i przedsiębiorstwa przemysłowe. Klienci korzystają m.in. z gwarantowanej dostawy na czas (tzw. just in time) na plac budowy. Firma HTI Dinger & Hortmann KG powstała z założonej w 1996 roku spółki HTI „Mitteldeutschland” GmbH & Co. Handels KG. Rok później firma przeniosła się do swojej obecnej siedziby w Klipphausen koło Drezna. Dzisiaj firma posiada swoje filie w dwunastu lokalizacjach w całej Saksonii i Saksonii-Anhalt. Firma HTI Dinger & Hortmann KG jest częścią Grupy HTI, która składa się z grupy średnich przedsiębiorstw obejmujących 65 oddziałów w Niemczech oraz ze spółek w pięciu innych krajach europejskich. Grupa HTI jest z kolei częścią Grupy GC, stowarzyszenia niezależnych, średnich hurtowników. Obecnie Grupa zrzesza ponad 100 przedsiębiorstw w całych Niemczech z około 650 lokalizacjami, a także inne przedsiębiorstwa w 14  krajach europejskich. GRUPA GC, jako dostawca pełnego asortymentu, dostarcza wszystkie dostępne na rynku markowe produkty z zakresu inżynierii budowlanej.