Przejdź do głównej zawartości

Holz Possling

Galeria

Systemy regałowe do handlu drewnem

Indywidualne rozwiązania magazynowe do kompletnego asortymentu

Holz Possling, największa firma handlu drewnem w Berlinie i Brandenburgii, używa w swoich trzech magazynach dla całego asortymentu systemy regałowe firmy OHRA. Regały wysięgnikowe, paletowe i pionowe niemieckiego producenta z Kerpen oferują dzięki swojej modułowej budowie miejsce na różnorodne produkty z kompletnego asortymentu. Berlińska firma handlu drewnem może optymalnie wykorzystać dzięki swoim systemom regałowym zarówno dostępną powierzchnię magazynową, jak również zredukować koszty i czas potrzebny na kompletowanie towarów.

Pierwotnie firma Possling składowała swoje towary - oprócz drewna i materiałów drewnianych należą do nich także płytki, towary sypkie oraz inne materiały budowlane - w halach drewnianych i magazynach blokowych. Jednak słabe wykorzystanie miejsca oraz duże nakłady pracy wymagały nowoczesnego składowania. Dlatego firma Possling wyposażyła swoje magazyny w regały firmy OHRA Regalanlagen GmbH. Ta specjalizująca się w produkcji regałów firma z Kerpen przekonała klienta swoim bogatym asortymentem systemów regałowych: Oprócz regałów wysięgnikowych i paletowych, również w wersji do dużych obciążeń, firma Possling potrzebowała specjalnych regałów do magazynowania drzwi i ościeżnic oraz do składowania płyt w pozycji stojącej.

Do tego system OHRA umożliwiał również realizację indywidualnych życzeń przy projektowaniu systemów regałowych. Tak na przykład na regałach wysięgnikowych składowane są elementy drewniane o długości do 14 metrów, które przy długości ramienia 2.350 milimetrów oferuję dwukrotnie większą głębokość składowania. Wysokie na 6 metrów i długie na 50 metrów szeregi regałów wysięgnikowych umożliwiają poza tym wykorzystanie wysokości magazynów. Do strefy magazynu zewnętrznego regały wysięgnikowe są wyposażone poza tym w zadaszenie, przy czym na życzenie firmy Possling ramię dachowe ma niestandardową długość 4 metrów. Regały paletowe zostały wyposażone przez OHRA w różne półki do bezpiecznego i ekonomicznego magazynowania towarów sypkich w workach, kamieni.

Od budowy pierwszych regałów firma Possling regularnie modernizowała i uzupełniała swoje magazyny. OHRA dostarczała i montowała nie tylko regały, ale dokonała również niezbędnych obliczeń statycznych, zapewniających bezpieczne składowanie najróżniejszych towarów.

O firmie Holz Possling

Założona w roku 1841 spółka Possling GmbH & Co. KG z siedzibą w Berlinie jest do dzisiaj firmą rodzinną. I nadal specjalnością przedsiębiorstwa zajmującego się handlem detalicznym i hurtowym jest drewno. W asortymencie klienci znajdą od surowych belek do półproduktów w dużym wyborze grubości, długości i profili. Asortyment obejmuje parkiety do belek dachowych, od ogrodów zimowych do ogrodzeń, płyt wiórowych do profili okiennych. Specjalistyczny market uzupełnia ofertę w narzędzia, maszyny, artykuły sanitarne, materiały elektryczne, farby i mocowania. Przedsiębiorstwo zatrudnia w trzech lokalizacjach prawie 450 pracowników osiąga obroty roczne w wysokości około 100 milionów Euro.