Przejdź do głównej zawartości

Hagebau Schneider

Galeria

cantilever racking warehouse, rack-clad building
rack-clad warehouse
pallet racking warehouse, rack-clad building
cantilever racking warehouse, rack-clad building
pallet racking warehouse, rack-clad building
pallet racking warehouse, rack-clad building
pallet racking, vertical racking
pallet racking with roof
pallet racking, cantilever racking

System regałów i konstrukcja hali połączone w ekonomiczny sposób

Firma Jos. Schneider GmbH wdrożyła magazyn wysokiego składowania z regałami paletowymi i wspornikowymi firmy OHRA w nowym markecie budowlanym Hagebaumarkt w bawarskiej miejscowości Dorfen, z którego klienci mogą odebrać artykuły ogrodowe i drewniane bezpośrednio swoim samochodem. Firma OHRA wykonała magazyn wysokiego składowania jako halę regałową: jednocześnie wsporniki regałów służą również jako konstrukcja nośna hali. Pozwala to skrócić czas realizacji projektu i przynosi znaczne korzyści finansowe. 

Na rozległej powierzchni sprzedażowej otwartej pod koniec 2018 roku można oferować kompletny asortyment marketu Hagebau z centrum ogrodniczym i handlem materiałami budowlanymi. Sama hala wjazdowa zajmuje powierzchnię około 2000 metrów kwadratowych. 

Firma Jos. Schneider zdecydowała się na połączenie regałów wspornikowych i paletowych o długości do 48 metrów do magazynowania artykułów ogrodowych i drewnianych. Aby umożliwić ciągłe składowanie różnych artykułów na regałach wspornikowych, wszystkie poziomy magazynowe zostały wyposażone w kratownice. Dzięki zastosowaniu pełnościennych profili stalowych do wszystkich elementów nośnych regały OHRA osiągają wysoką nośność. Ponadto profile mogą zachowywać się elastycznie w przypadku uderzenia i trwale zachować swoje właściwości statyczne. Z tego względu stanowią one również trwałą podstawę dla dachów i ścian.

Pokrycie dachu hali regałowej składa się z blachy trapezowej, którą firma OHRA zamontowała wraz z akcesoriami takimi jak panele świetlne, rynny deszczowe czy rury spustowe. Budynek jest również wyposażony w system fotowoltaiczny o mocy 750 kWh, który nie tylko generuje energię elektryczną na własne potrzeby, ale także dostarcza nadmiar energii do publicznej sieci energetycznej. Blacha trapezowa została również użyta do wykonania pokrycia ściennego. Obwodowe kratki wentylacyjne w górnej części ściany oraz listwy wentylacyjne w dolnej części zapewniają stałą, dobrą wentylację hali. Dostęp jest możliwy za pośrednictwem trzech bram segmentowych o wymiarach 6000 x 4000 milimetrów lub 3000 x 3000 milimetrów. 

Łącznie firma OHRA dostarczyła i zamontowała 185 ton stali do systemów regałowych, jak również do konstrukcji nośnej dachów i ścian. Firma OHRA zapewniła również niezbędne, weryfikowalne obliczenia statyczne dla całego projektu.

O firmie Jos. Schneider:

Jos. Schneider GmbH jest średniej wielkości firmą rodzinną z siedzibą w Traunstein im Chiemgau założoną w 1896 roku. Dziś, zarządzana przez czwarte pokolenie, firma zatrudnia około 400 osób w 13 marketach Hagebau i dwóch specjalistycznych sklepach „werkers welt”. Od 1976 roku firma jest udziałowcem spółki Hagebaumarkt GmbH und Co. KG w Soltau, największego franczyzodawcy w branży.