Przejdź do głównej zawartości

Götz und Moritz

Götz + Moriz: Wysokie składowanie pomimo 3 strefy trzęsień ziemi

Götz + Moriz, lider rynku materiałów budowlanych i płytek w Badenii Południowej, rozbudował znacząco swoją lokalizację w Lörrach. Firma zainwestowała głównie w większe powierzchnie magazynowe i nowy magazyn, który został wyposażony w regały paletowe i wspornikowe OHRA. Trzeba było sprostać przy tym kilku wyzwaniom związanym z ich lokalizacją: Regały musiały zostać częściowo postawione wzdłuż pochyłości, w przypadku innych regałów należało wziąć pod uwagę siłę wiatru, a dla wszystkich z nich konieczne było uwzględnienie 3 strefy trzęsienia ziemi. Mimo to, dzięki stabilnej konstrukcji regałów OHRA można było uzyskać wysokość ramy do 9100 mm przy obciążeniu pola wynoszącym 25 200 kg oraz obciążeniu regału do 5000 kg.

W 2016 roku firma Götz + Moriz zdecydowała o rozbudowie istniejącego Centrum Budowy i Modernizacji w Lörrach, drugiej z ośmiu lokalizacji firmy pod względem wielkości. Celem było stworzenie przestrzeni dla większej różnorodności przedmiotów, zapewnienie lepszej obsługi klientów i realizacja bardziej wydajnych procesów logistycznych. Wcześniej towary były często przechowywane na poziomie podłogi, w magazynach blokowych i na podestach. Istniejące regały były stosunkowo niskie i oferowały udźwig jedynie niewielkich ciężarów. 

Ponieważ Lörrach znajduje się w 3 strefie trzęsień ziemi, ramy i płyty podstawy nowych regałów OHRA zostały tak obliczone, aby mogły bezpiecznie wytrzymać te dodatkowe obciążenia. Regały OHRA wykonane są z walcowanych na gorąco profili stalowych, a nie z profili blaszanych, dzięki czemu oferują wysoką nośność. Ponadto stojaki nie uginają się przy obciążeniu bocznym, nawet przy kontakcie z wózkiem widłowym. Kilka rzędów regałów na zewnątrz biegnie wzdłuż zbocza, dlatego specjaliści OHRA zaprojektowali także regały paletowe, przy których zamontowano podkładki w formie schodów. Specjalne płytki dystansowe pomiędzy nogą regału i płytą montażową na podłodze wyrównują dodatkowo różnice wysokości. Regały w jednostronnie otwartym magazynie wymagały również większego nakładu obliczeniowego, ponieważ powierzchnia otwartej strony hali przekracza 30 procent, przez co siły wiatru musiały być uwzględnione w obliczeniach.

Dzięki nowym systemom regałowym firma Götz + Moriz może teraz zaoferować swoim klientom w Lörrach znacznie szerszy i głębszy asortyment magazynów oraz rozłożenie w czasie dostaw i odbiorów ze względu na wolne obszary. Kryte strefy załadunku i rozładunku, a także krótszy czas oczekiwania to kolejne zalety dla klienta. 

O firmie Götz + Moriz:

Założona w 1937 roku przez Wilhelma i Leopolda Götza firma Götz + Moriz jest obecnie pierwszym punktem kontaktowym dla klientów profesjonalnych i prywatnych w zakresie budowy, renowacji i modernizacji w regionie Badenii Południowej. Firma zatrudnia około 330 pracowników w ośmiu lokalizacjach i jako dostawca pełnego asortymentu oferuje wszelkiego rodzaju materiały budowlane w Badenii Południowej, a także w sąsiednich regionach Szwajcarii i Francji. Od 1998 roku firma należy do grupy Wertheimer, która zatrudnia około 1 000 osób w 22 lokalizacjach, w szczególności w Baden. 


Projekt Galeria

Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme
Götz und Moritz - Regalsysteme