Przejdź do głównej zawartości

Gerbrich

Galeria

Drzwi szeroko otwarte dla wysokiej wydajności

Gerbrich, producent drzwi wewnętrznych, przeciwpożarowych i antywłamaniowych z siedzibą w miejscowości Velké Opatovice w Czechach, wyposażył magazyn w nowym budynku swojej produkcji w regały wspornikowe OHRA. Regały wykonane z profili stalowych walcowanych na gorąco umożliwiają wysoką nośność i przy smukłej konstrukcji. W ten sposób Gerbrich był w stanie stworzyć znaczną pojemność magazynową w dostępnej przestrzeni.

Nowy budynek firmy jest konsekwentną kontynuacją rozwoju Gerbrich od małej stolarni założonej w 1897 roku do zakładu produkcyjnego wyposażonego w najnowocześniejszą technologię. Wysoce wydajna produkcja wymaga niezawodnych dostaw potrzebnych materiałów – płyt wiórowych i laminowanych, okładzin drzwi i innych komponentów wymaganych do produkcji drzwi.

Przejrzyście i z bezpośrednim dostępem

Regały wspornikowe firmy OHRA, europejskiego lidera na rynku tych systemów regałowych, stanowią podstawę wymaganych wydajnych procesów magazynowych: towary i materiały mogą być przechowywane w sposób uporządkowany, bezpieczny i przejrzysty na różnych poziomach regałów i łatwo sortowane, na przykład według materiału lub wymiaru. Każdy artykuł jest bezpośrednio dostępny, a czasochłonna obsługa i wyszukiwanie odpowiednich elementów nie jest już konieczne. 

357 ton materiału do produkcji

Jednocześnie stabilne profile wykonane ze stali walcowanej na gorąco zapewniają wysoką nośność przy smukłej konstrukcji. Regały w Gerbrich mają wysokość 6500 milimetrów i siedem poziomów składowania, a każdy z 2-metrowych wsporników ma nośność 700 kilogramów. Gerbrich zainstalował jednostronny rząd regałów o długości 22,5 metra oraz dwustronny rząd o długości 19,5 metra: w sumie można w nich przechowywać materiały o łącznej wadze 357 ton.

Wydajne procesy

Dzięki wsparciu OHRA w opracowaniu ogólnej koncepcji i optymalnym wymiarowaniu, system mógł być dokładnie dostosowany do wymagań produkcyjnych w Gerbrich. Obecnie regały wspornikowe umożliwiają szybką obsługę, dobry przegląd stanów magazynowych, a także dużą pojemność magazynową – a tym samym zapewniają wydajną produkcję i dalszy rozwój firmy.