Przejdź do głównej zawartości

FX Ruch

Galeria

Miejsce na różnorodność

Firma FX Ruch, zajmująca się sprzedażą materiałów budowlanych, postawiła na regały OHRA podczas renowacji i modernizacji sklepu z materiałami budowlanymi w Radolfzell. Pomimo różnorodności materiałów, kształtów i rozmiarów poszczególnych artykułów firmie udało się uzyskać wszystkie niezbędne systemy regałowe z jednego źródła – od firmy z siedzibą w Kerpen specjalizującej się w systemach regałowych. Dzięki dostosowanym do potrzeb klienta regałom paletowym i wspornikowym do użytku wewnętrznego i zewnętrznego firmie FX Ruch udało się połączyć dużą pojemność magazynową z wyraźnie wydajniejszymi procesami logistycznymi.

Trzy magazyny na 6000 metrów kwadratowych
Renowacja i modernizacja oddziału w Radolfzell miała na celu zarówno stworzenie większej przestrzeni dla większej liczby artykułów, jak i poprawę jakości oraz czasu przepustowości. Do tej pory nieefektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej na 6000 m2 prowadziło do opóźnień w składowaniu i pobieraniu, a tym samym w odbiorze towaru przez klienta. Obok dużego magazynu zewnętrznego i hali magazynowej o powierzchni 1500 m2, centralnym punktem zmodernizowanego oddziału jest nowa strefa drive-in o powierzchni 1000 m2.

Dwadzieścia dwa oddzielne regały
Ze względu na różne materiały firma OHRA wyposażyła pomieszczenia magazynowe zarówno w regały wspornikowe, jak i paletowe. Łącznie zamontowano 22 regały, o pojedynczej i podwójnej głębokości, o wysokości do 7500 milimetrów. Każdy regał jest indywidualnie dostosowywany dla różnych towarów pod względem nośności, liczby poziomów składowania i wyposażenia. Podczas gdy regały wewnętrzne są malowane na wybrany przez klienta kolor, regały zewnętrzne są ocynkowane i w ten sposób chronione przed warunkami atmosferycznymi. Niektóre regały zostały wyposażone w belki lub kratownice, aby były jak najbardziej elastyczne w kontekście składowania artykułów o różnych wymiarach. Kolejną cechą szczególną jest regał na końcu hali: zaprojektowano go tak, aby pomiędzy wymiarami osiowymi zmieściła się ścianka szczelna, tworząc w ten sposób tylną ścianę budynku.

Bardziej efektywny odbiór i dostawa
Dzięki przebudowie powierzchni magazynowych z wykorzystaniem regałów wspornikowych i paletowych OHRA firma FX Ruch mogła znacznie poprawić jakość i szybkość procesów logistycznych. Towary mogą być szybciej dostarczane i składowane, czasy przepustowości zostały skrócone, a klienci otrzymują swoje artykuły w znacznie krótszym czasie.