Przejdź do głównej zawartości

DWF Baustoff-Fachhandel

DWF Baustoff-Fachhandel: Magazyn z wyposażeniem w stylu retro

Dzięki rozbudowie swojego magazynu w Berlinie-Pankow o regały paletowe i wspornikowe firmy OHRA firma DWF Baustoff-Fachhandel mogła znacznie zwiększyć swoją dotychczasową pojemność magazynową. W nowym magazynie połączono regały paletowe i wspornikowe w taki sposób, aby stworzyć optymalną przestrzeń magazynową dla różnych materiałów do budowy dachów i elewacji. Firma DWF skorzystała również z trwałości regałów OHRA oraz z ciągłości asortymentu produktów specjalisty od regałów z Kerpen: Ze względu na zrównoważony rozwój i opłacalność w nowym magazynie można było ponownie wykorzystać elementy regałów, które zostały już zainstalowane w „starym” magazynie w 2010 roku.

Nowo wybudowany magazyn o wysokości 12 metrów powstał na powierzchni 1000 metrów kwadratowych i oferuje dodatkowe miejsce na nowe artykuły, takie jak płyty elewacyjne, płyty izolacyjne lub lite drewno konstrukcyjne. Wiele z przedmiotów, które są teraz wygodnie i bezpiecznie przechowywane na regałach, było wcześniej składowanych na zewnątrz i na podłodze. Regały paletowe o wysokości do 6,58 m oraz regały wspornikowe o wysokości około 7 m umożliwiły zarówno zwiększenie pojemności magazynowej, jak i znaczną poprawę dostępu do towarów. W sumie OHRA zainstalowała cztery rzędy regałów o długości ok. 18 metrów każdy, które składają się z regałów paletowych i wspornikowych oraz dwa 25,5-metrowe regały wspornikowe z sześcioma poziomami składowania wzdłuż wewnętrznych ścian hali. Kolejne regały wspornikowe oferują miejsce na bardziej niewrażliwe materiały budowlane w obszarze zewnętrznym.

Nowa konstrukcja uzupełnia już istniejący magazyn, który wcześniej również był wyposażony w regały firmy OHRA. Części tego systemu regałów mogą być ponownie wykorzystane w nowej komórce. OHRA utrzymuje wysoką ciągłość asortymentu – regały wspornikowe typu K60 stosowane w DWF są obecne na rynku od około 40 lat, regały paletowe typu P3 od 30 lat. Na przykład części zamienne do starych regałów są nadal dostępne, a istniejące regały można łatwo zintegrować z nowymi systemami regałowymi – na przykład w przypadku rozbudowy magazynu, jak w DWF, lub w przypadku przeprowadzki firmy. Kotwy, śruby i podobne materiały mocujące są zastępowane nowymi elementami. Uchwyty, ramy, ramiona i wsporniki mogą być jednak bez problemu ponownie wykorzystane, a OHRA oferuje swoim klientom szczegółowe doradztwo w zakresie możliwości „drugiego życia” regałów OHRA.

 

O firmie DWF Baustoff-Fachhandel:

Firma DWF Baustoff-Fachhandel GmbH została założona w 2007 roku w Rheinsbergu (Brandenburgia). Już w 2008 roku firma przystąpiła jako partner do współpracy z COBA, jedną z wiodących kooperacji handlowych w branży dekarskiej. W 2009 roku Rolf Dammers oHG stał się w końcu oficjalnym udziałowcem spółki DWF. Oprócz oddziału w Berlinie-Pankow, DWF posiada jeszcze jeden oddział w Eberswalde. Firma oferuje szeroką gamę materiałów budowlanych do budowy dachów i elewacji, a więc skierowana jest do dekarzy, cieśli i hydraulików dachowych lub blacharzy. Inwestorzy i właściciele domów również otrzymują od DWF profesjonalne porady na temat wszystkiego, co ma związek z dachami i elewacjami.


Projekt Galeria