Przejdź do głównej zawartości

Drevo Trust

Galeria

automatic warehouse timber storage
automatic warehouse timber storage
automatic warehouse timber storage
automatic warehouse timber storage
automatic warehouse timber storage
automatic warehouse, cantilever racking, stacker crane
automatic warehouse, cantilever racking, stacker crane
automatic warehouse, cantilever racking, stacker crane

Zwiększona wydajność dzięki w pełni automatycznej kompletacji zamówień w magazynie płyt

Firma Drevo Trust, jeden z największych dostawców produktów do produkcji mebli i dekoracji wnętrz w Republice Czeskiej, uruchomił nowy magazyn do magazynowania materiałów z płyt drewnianych. Jest to jeden z pierwszych automatycznych systemów magazynowania płyt w Republice Czeskiej: składowanie i pobieranie, kompletacja i dostarczanie pakietów związanych z zamówieniem są w pełni zautomatyzowane. Zwiększa to nie tylko efektywność całego procesu magazynowania i kompletacji, ale także umożliwia wysokie wykorzystanie przestrzeni i zmniejsza ryzyko uszkodzenia towarów. Całkowicie nowa jest koncepcja wykorzystania zalet dwustopniowej kompletacji: magazynowanie i pobieranie pakietów do i z magazynu jest obsługiwane przez układnicę (RBG). Jeśli zamówienie wysyłkowe wymaga pobrania różnych pojedynczych płyt, manipulator próżniowy utrzymuje odpowiednie produkty w stanie gotowym do wysyłki, przy czym kilka zamówień może być przetwarzanych równolegle. Oznacza to, że dwa oddzielne systemy są w stanie łączyć zamówienia w bardzo efektywny sposób na bardzo małej przestrzeni. Magazyn został zrealizowany przez firmę OHRA, lidera rynku regałów wysięgnikowych, w ścisłej współpracy z firmą partnerską Köttgen, która dostarczyła układnice (RBG).

Nowy magazyn centralny przechowuje głównie płyty wiórowe i blaty robocze laminowane w różnych wymiarach i wzorach. Łącznie magazyn oferuje powierzchnię dla ponad 3400 takich pakietów, które ważą do 2 ton i mają zazwyczaj rozmiary 2800 na 2070 milimetrów. W przypadku wysyłki do klientów końcowych i oddziałów Drevo Trust, pobierane są pakiety klientów związane z zamówieniami.

Magazyn został zrealizowany przez firmę OHRA. Lider rynku regałów wspornikowych produkuje wszystkie elementy nośne swoich regałów z pełnych profili stalowych. Dlatego też gwarantują one wysoką nośność i szczególnie smukłą konstrukcję, które stanowią najlepsze warunki do wysokiego wykorzystania przestrzeni w nowym 11-metrowym magazynie firmy Drevo Trust. Poza tym przemawiało za tym wieloletnie doświadczenie firmy OHRA w realizacji w pełni zautomatyzowanych systemów składowania drewna. Specjalista w realizacji regałów był już zaangażowany w projektowanie magazynu i ściśle współpracował z firmą Köttgen, która dostarczała układnice. W ten sposób interfejsy pomiędzy systemem regałowym a jednostkami operacyjnymi mogą być precyzyjnie koordynowane i zagwarantują płynne, automatyczne procesy. 

W sumie firma OHRA dostarczyła siedem dwustronnych i dwa jednostronne regały wspornikowe o długości 57 metrów. Osiem korytarzy obsługiwanych jest przez dwie układnice. Korytarz regałów jest obsługiwany przez dwie układnice. Pakiety są magazynowane chaotycznie, a następnie transportowane do regału poprzecznego zamontowanego z przodu korytarzy regałów. Bezpośrednio z tym regałem połączona jest stalowa platforma konstrukcyjna, również wykonana przez firmę OHRA. Na górze zainstalowany jest automatyczny system podciśnieniowy, który utrzymuje potrzebne pojedyncze płyty dla maksymalnie pięciu zamówień klientów równolegle. Skompletowane zamówienia klientów są następnie transportowane przez układnicę do punktu przeładunkowego, skąd są ostatecznie odbierane przez wózek widłowy do załadunku.

Cała instalacja jest sterowana przez system WMS i system automatyki firmy Drevo Trust. Dzięki temu zamówienia klientów są automatycznie kompletowane w systemie dwuzmianowym. W porównaniu z dotychczasowymi systemami magazynowymi stosowanymi przez firmę Drevo Trust, nowy magazyn oferuje znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni, znacząco zmniejszono ilość uszkodzeń towarów oraz znacznie skrócono czas potrzebny na kompletację zamówień. Ponadto poprawiła się jakość kompletacji, a błędy w kompletowaniu pakietów dla klientów zostały zminimalizowane. Nowy magazyn został oddany do użytku w połowie 2019 roku, a w międzyczasie firma Drevo Trust zleciła firmie OHRA budowę kolejnych magazynów. 

O firmie Drevo Trust:

Siedziba firmy Drevo Trust A.S., założonej w 2003 roku, znajduje się w miejscowości Frýdek-Místek, w Republice Czeskiej. Firma handlująca drewnem oferuje cieślom, stolarzom, a także majsterkowiczom ponad 20 000 produktów do produkcji mebli i wyposażenia wnętrz. Produkty te są dostępne w 25 sklepach firmowych lub w sklepie internetowym. 

W pełni zautomatyzowany magazyn dystrybucyjny