Przejdź do głównej zawartości

DFH Haus

Galeria

pallet racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking with roof

Miejsce do przechowywania wszelkiego rodzaju materiałów – od małych kartonów po duże elementy prefabrykowane

Do produkcji drewnianych budynków niskoenergetycznych w zakładzie Žákavá, firma DFH Haus CZ rozbudowała i zmodernizowała swoje magazyny z wykorzystaniem systemów regałowych firmy OHRA. W części zewnętrznej regały wspornikowe o długości całkowitej wynoszącej prawie 250 metrów na pięciu poziomach magazynowych na pakiety materiałów budowlanych o długości nawet 13 metrów umożliwiają przechowywanie drewnianych materiałów budowlanych, a zintegrowany dach zabezpiecza je przed wpływami atmosferycznymi. We wnętrzu regały paletowe i wspornikowe z dnami kratowymi umożliwiają elastyczne przechowywanie wielu różnych artykułów – od pakietu ze śrubami po kompletne, prefabrykowane części domów. 

DFH Haus CZ produkuje przede wszystkim domy z elementów prefabrykowanych marki Okal – nie są to projekty do produkcji masowej, tylko indywidualnie projektowane i produkowane, trwałe domy. Odpowiednio duże jest zapotrzebowanie na miejsce magazynowe na materiały niezbędne do budowy komponentów domów z elementów prefabrykowanych. W celu zapewnienia odpowiedniej pojemności magazynów, firma w 2018 roku zamontowała pierwsze regały wspornikowe na zewnątrz, które dzięki ocynkowaniu ogniowemu i pochyłemu dachowi są odporne na wiatr i inne czynniki atmosferyczne. Regały mają wysokość około 6 metrów i mogą zawierać pięć poziomów magazynowania, a ramiona o długości 1200 milimetrów mogą udźwignąć ciężar do 1 tony. 

W 2019 roku regały te zostały rozbudowane o kolejne rzędy i dziś na łącznej długości regałów wynoszącej prawie 250 metrów można przechowywać na zewnątrz materiały długie. Jednocześnie DFH Haus CZ wybudowała nową halę magazynową, która również jest wyposażona w regały OHRA. Zastosowane są tam zarówno regały wspornikowe, jak i paletowe. Regały wspornikowe posiadają dna kratowe, co umożliwia przechowywanie artykułów o różnych wymiarach bez przeszkadzających podpór przejściowych. Szerokości półek regałów paletowych zostały dostosowane indywidualnie do potrzeb firmy DFH Haus CZ. Dzięki stabilnej konstrukcji regałów OHRA, których elementy nośne są wykonane z pełnościennych kształtowników stalowych, regały uzyskują obciążalność półek wynoszącą 4 tony nawet przy szerokości półek sięgającej 3,9 metra. 

Parametry techniczne regałów były dla firmy DFH Haus CZ były tylko jednym z powodów wyboru rozwiązań magazynowych firmy OHRA. Równie ważne były wieloletnie, dobre kontakty z tym europejskim liderem rynku regałów wspornikowych oraz biuro sprzedaży w Republice Czeskiej, które umożliwiło indywidualne doradztwo na miejscu.

O firmie DFH Haus CZ s.r.o.:

Firma DFH Haus CZ s.r.o. z siedzibą w mieście Žákavá jest spółką-córką należącą do DFH Deutsche Fertighaus Holding AG, czyli największego niemieckiego producenta domów z elementów prefabrykowanych. Czeska spółka-córka została założona w 1995 roku i koncentruje się do dzisiaj głównie na produkcji drewnianych budynków niskoenergetycznych marki OKAL przeznaczonych na rynek niemiecki. Marka OKAL z ponad 89 000 wybudowanych domów jest uznawana za pioniera tej branży i kojarzona z indywidualnym budowaniem od projektowania aż po przekazanie w stanie pod klucz. W 2013 roku budynek OKAL był pierwszym domem jednorodzinnym, który uzyskał certyfikat Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen e.V. (DGNB). Już rok później OKAL uzyskał platynowy, czyli najwyższy poziom certyfikacji DGNB.