Przejdź do głównej zawartości

DFH Haus

Miejsce do przechowywania wszelkiego rodzaju materiałów – od małych kartonów po duże elementy prefabrykowane

Do produkcji drewnianych budynków niskoenergetycznych w zakładzie Žákavá, firma DFH Haus CZ rozbudowała i zmodernizowała swoje magazyny z wykorzystaniem systemów regałowych firmy OHRA. W części zewnętrznej regały wspornikowe o długości całkowitej wynoszącej prawie 250 metrów na pięciu poziomach magazynowych na pakiety materiałów budowlanych o długości nawet 13 metrów umożliwiają przechowywanie drewnianych materiałów budowlanych, a zintegrowany dach zabezpiecza je przed wpływami atmosferycznymi. We wnętrzu regały paletowe i wspornikowe z dnami kratowymi umożliwiają elastyczne przechowywanie wielu różnych artykułów – od pakietu ze śrubami po kompletne, prefabrykowane części domów. 

DFH Haus CZ produkuje przede wszystkim domy z elementów prefabrykowanych marki Okal – nie są to projekty do produkcji masowej, tylko indywidualnie projektowane i produkowane, trwałe domy. Odpowiednio duże jest zapotrzebowanie na miejsce magazynowe na materiały niezbędne do budowy komponentów domów z elementów prefabrykowanych. W celu zapewnienia odpowiedniej pojemności magazynów, firma w 2018 roku zamontowała pierwsze regały wspornikowe na zewnątrz, które dzięki ocynkowaniu ogniowemu i pochyłemu dachowi są odporne na wiatr i inne czynniki atmosferyczne. Regały mają wysokość około 6 metrów i mogą zawierać pięć poziomów magazynowania, a ramiona o długości 1200 milimetrów mogą udźwignąć ciężar do 1 tony. 

W 2019 roku regały te zostały rozbudowane o kolejne rzędy i dziś na łącznej długości regałów wynoszącej prawie 250 metrów można przechowywać na zewnątrz materiały długie. Jednocześnie DFH Haus CZ wybudowała nową halę magazynową, która również jest wyposażona w regały OHRA. Zastosowane są tam zarówno regały wspornikowe, jak i paletowe. Regały wspornikowe posiadają dna kratowe, co umożliwia przechowywanie artykułów o różnych wymiarach bez przeszkadzających podpór przejściowych. Szerokości półek regałów paletowych zostały dostosowane indywidualnie do potrzeb firmy DFH Haus CZ. Dzięki stabilnej konstrukcji regałów OHRA, których elementy nośne są wykonane z pełnościennych kształtowników stalowych, regały uzyskują obciążalność półek wynoszącą 4 tony nawet przy szerokości półek sięgającej 3,9 metra. 

Parametry techniczne regałów były dla firmy DFH Haus CZ były tylko jednym z powodów wyboru rozwiązań magazynowych firmy OHRA. Równie ważne były wieloletnie, dobre kontakty z tym europejskim liderem rynku regałów wspornikowych oraz biuro sprzedaży w Republice Czeskiej, które umożliwiło indywidualne doradztwo na miejscu.

O firmie DFH Haus CZ s.r.o.:

Firma DFH Haus CZ s.r.o. z siedzibą w mieście Žákavá jest spółką-córką należącą do DFH Deutsche Fertighaus Holding AG, czyli największego niemieckiego producenta domów z elementów prefabrykowanych. Czeska spółka-córka została założona w 1995 roku i koncentruje się do dzisiaj głównie na produkcji drewnianych budynków niskoenergetycznych marki OKAL przeznaczonych na rynek niemiecki. Marka OKAL z ponad 89 000 wybudowanych domów jest uznawana za pioniera tej branży i kojarzona z indywidualnym budowaniem od projektowania aż po przekazanie w stanie pod klucz. W 2013 roku budynek OKAL był pierwszym domem jednorodzinnym, który uzyskał certyfikat Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen e.V. (DGNB). Już rok później OKAL uzyskał platynowy, czyli najwyższy poziom certyfikacji DGNB. 


Projekt Galeria

pallet racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking with roof