Przejdź do głównej zawartości

DEG Butzbach

Galeria

Systemy regałowe do towarów drewnianych

2.800 metrów poziomów regałów zmontowane w ciągu dwóch tygodni

Europejski lider w handlu hurtowym elementów do budowy dachów - spółka DEG Alles für das Dach eG, zbudował w swoim oddziale w Butzbach nowy magazyn produktów drewnianych. Prawie 2.800 metrów bieżących poziomów magazynowych w formie regałów wysięgnikowych oraz 300 miejsc na regałach paletowych i wysięgnikowych firma OHRA wykonała w ciągu dwóch tygodni.

Gdy znacznie wzrosła sprzedaż w Środkowej Hesji, firma DEG mogła dzięki nowemu magazynowi w Butzbach sprawniej obsługiwać swoich klientów i filie. Nowy magazyn oferuje prawie 1.000 metrów sześciennych na drewno konstrukcyjne, lignofol o długościach od 5 do 16 metrów jak też nowoczesne płyty drewniane, produkty z włókna drzewnego oraz na podstawowy asortyment artykułów do budowy dachów.

Dostawa wyposażenia oraz montaż regałów do nowego magazynu w Butzbach zlecono spółce OHRA. Regały wysięgnikowe tej firmy z Kerpen, specjalizującej się w konstrukcji systemów regałów do handlu materiałami budowlanymi i drewnianym, sprawdziły się już w innych zakładach spółki DEG. Również kompetentne doradztwo specjalistów z OHRA, szybka realizacja całego projektu jak też krótsze czasy dostaw stanowiły znaczący argument. Od pierwszego kontaktu w sprawie projektu do uruchomienia magazynu minęło mniej niż dziesięć tygodni - chociaż w hali trzeba było zintegrować z regałami istniejące suwnice i wyposażenie pozostałe po poprzednim użytkowniku.

W jedynie dwa tygodnie fachowcy z Kerpen zmontowali 236 stanowisk magazynowych na lite drewno konstrukcyjne i klejone drewno laminowane w rzędach regałów wysięgnikowych o długości 409 i 50 metrów i wysokości 6,2 metra. Łącznie powstało w ten sposób 2.800 metrów bieżących regałów na długie elementy drewniane. Dodatkowo wykonano 300 miejsc do składowania na regałach paletowych i wysięgnikowych, na których magazynowane są towary na paletach oraz podstawowy asortyment. Magazyn jest obsługiwany przez dwa wózki widłowe Hubtex oraz jeden czołowy wózek widłowy Linde. Tylko w pierwszych sześciu miesiącach po uruchomieniu magazynu przetransportowano prawie 3.300 metrów sześciennych drewna.

O firmie DEG Alles für das Dach eG

Spółka DEG jest spółdzielnią dekarzy i oferuje najwyższej jakości produkty i usługi związane z budową dachu. Wiodąca w Europie hurtownia branży dachowej z oddziałami w Niemczech, Czechach i Luksemburgu osiągnęła w roku 2011 wraz ze swoimi 880-oma pracownikami obroty rzędu 468 milionów Euro. W DEG dekarze znajdą wszystko, co jest potrzebne do budowy nowego dachu, jego naprawy lub rozbudowy. Na ponad 300.000 metrach kwadratowych powierzchni 55 oddziałów w kraju i za granicą firma oferuje optymalną dostępność licznych artykułów.