Przejdź do głównej zawartości

Bois Du Poitou

Galeria

cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking

2 + 2, czyli jak zyskać trzykrotnie większą pojemność magazynową

Francuska firma zajmująca się sprzedażą materiałów budowlanych Bois Du Poitou zmodernizowała swój dotychczasowy magazyn drewna i płyt w swojej siedzibie w Soudan: do tej pory Bois Du Poitou składowała towary na podłodze; obecnie dzięki rozwiązaniom dostarczonym przez firmę OHRA w magazynie w Soudan zamontowano dwa dwustronne i dwa jednostronne regały wspornikowe. Dzięki temu Bois Du Poitou może znacznie lepiej wykorzystać możliwości istniejącego budynku, tj. skrócić czas dostępu do poszczególnych towarów i potroić swoją pojemność magazynową.

Zbyt mała wydajność, zbyt duży wysiłek

Firma Bois Du Poitou wybudowała własną halę do składowania kantówek, okładzin, płyt i innych produktów z drewna. Jednak pomimo powierzchni liczącej 1500 m2 okazało się, że zaczyna brakować miejsca do magazynowania. A wszystko to dlatego, że większość towaru była składowana na podłodze. Ponadto przeładunek składowanego drewna był czasochłonny i wymagał dodatkowych nakładów. Wielokrotnie dochodziło niestety do niezamierzonego uszkodzenia towaru.

Zwiększenie powierzchni 3D

Z tego względu firma postanowiła pożegnać się z koncepcją magazynowania podłogowego i składować towary przy użyciu regałów wspornikowych. W tym celu firma OHRA postawiła dwa rzędy dwustronnych regałów, każdy o długości około 40 m i wysokości 7 m. Ramiona wspornikowe o długości 1200 mm i nośności 800 kg każde tworzą siedem poziomów magazynowych. I w ten sposób przestrzeń magazynowa została rozszerzona o trzeci wymiar. Dwa jednostronne regały wspornikowe z czterema poziomami składowania ustawiono przy ścianach hali w celu uzupełnienia wolnostojących regałów.

Nowy sposób magazynowania

Magazynowanie na regałach nie tylko umożliwiło Bois Du Poitou potrojenie pojemności magazynu wewnętrznego, ale także znacznie poprawiło widoczność zapasów. Uszkodzenia towarów zostały zminimalizowane, ponieważ towary mogą być teraz zdejmowane bezpośrednio za pomocą wózka widłowego o bocznym załadunku i nie ma już potrzeby ich ponownego układania. Czas potrzebny na układanie i pobieranie materiału również został znacznie skrócony, co poprawiło ogólną wydajność procesów magazynowych i umożliwiło szybszą obsługę klientów. „Regały wspornikowe firmy OHRA oznaczają dla nas nowy sposób magazynowania – dzięki zwiększeniu ilości i polepszeniu jakości”, mówi Valentin Ouvrard z Bois Du Poitou.

O firmie Bois Du Poitou:

Założona w 1987 roku we francuskim Soudan firma Bois Du Poitou oferuje szeroką gamę materiałów budowlanych zarówno dla prywatnych odbiorców, jak i profesjonalnych przedsiębiorstw. W ofercie można znaleźć różnego rodzaju gatunki drewna – od jodły przez dąb po drewno egzotyczne – surowce sprawdzające się przy meblach, jak również nadające się na materiały izolacyjne, podłogi, drzwi czy zestawy ogrodowe.