Przejdź do głównej zawartości

Arabesque

Galeria

Pojemność magazynowa w metrach bieżących

Arabesque, największy dystrybutor materiałów budowlanych i wykończeniowych w Rumunii, znacznie rozszerzył swoje możliwości magazynowe – z jednej strony poprzez zwiększenie liczby półek w istniejących magazynach wewnętrznych i zewnętrznych, a z drugiej poprzez budowę nowych magazynów. Na przykład w Bukareszcie pojemność magazynowa została zwiększona o nowy magazyn w 2023 roku: Zainstalowane w nim regały wspornikowe OHRA osiągają łączną długość ponad 250 metrów przy wysokości do 5280 mm. Ponadto stare regały OHRA zostały wykorzystane do budowy nowych rzędów regałów za pomocą przedłużeń, połączeń śrubowych i zabezpieczeń podporami poprzecznymi. Nowy system regałów wymaga znacznie mniej powierzchni niż poprzedni magazyn podłogowy, dzięki czemu Arabesque ma teraz wystarczającą pojemność, aby rozszerzyć i powiększyć swój asortyment produktów. Tym samym nadal można niezawodnie spełniać wymagania klientów w przyszłości.

Brakowało miejsca
W poprzednim magazynie firma Arabesque przechowywała dużą liczbę różnych materiałów budowlanych i płyt wiórowych, głównie w formie magazynu podłogowego. Zużycie powierzchni było odpowiednio wysokie. Część towarów była już przechowywana na regale OHRA, ale jego pojemność nie była już wystarczająca dla liczby artykułów, która w międzyczasie znacznie wzrosła.

Regały zwiększają pojemność przechowywania
Dlatego Arabesque zdecydowała się zastąpić magazyn podłogowy kilkoma rzędami regałów wspornikowych OHRA. Regały mają wysokość do 5280 milimetrów, a ramiona wspornikowe o długości 1200 milimetrów unoszą obciążenia do 850 kilogramów. Wszystkie regały są wyposażone w szyny prowadzące, dzięki czemu przestrzeń wymagana na korytarze regałów jest ograniczona do minimum, ale układarka czterokierunkowa nadal może z łatwością do nich wjechać.

Rozszerzone istniejące regały
Ponadto komponenty istniejącego regału OHRA zostały wykorzystane do zbudowania nowego regału z dodatkowymi przedłużeniami pionowymi, połączeniami śrubowymi i zabezpieczeniami podporami poprzecznymi. Ponieważ konstrukcja regałów OHRA pozostaje niezmieniona od wielu lat, nawet stare regały można bez problemu rozbudowywać i np. dodawać nowe poziomy składowania.

Szybciej, łatwiej, bardziej niezawodnie
Dzięki nowym regałom Arabesque stworzyła wystarczającą pojemność magazynową, aby przygotować się na przyszłe wymagania klientów. Dostęp do towarów jest teraz znacznie łatwiejszy, bardziej niezawodny i szybszy dzięki przechowywaniu w regałach wspornikowych.