Przejdź do głównej zawartości

Albixon

Galeria

Storage of palletised aluminium profiles 
Roofed cantilever racking system OHRA
Outdoor storage
Cantilever racking system Albixon

Dobrze przemyślane rozwiązanie

ALBIXON, jeden z wiodących producentów basenów i obudów basenowych w Europie, zwiększył swoje możliwości magazynowe dzięki zadaszonemu systemowi regałów wspornikowych firmy OHRA. Składowane są tu paletyzowane profile aluminiowe, długość palet wynosi od 5 do 12 metrów, waga od 500 do 1200 kilogramów. Dzięki nowemu systemowi regałów możliwe jest nie tylko pokrycie zapotrzebowania materiałowego dla rozszerzonej produkcji, ale także zwiększenie ogólnej efektywności magazynowania.

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi i pojemność magazynowa
Popyt na obudowy basenowe firmy ALBIXON rośnie w Europie z roku na rok. Dlatego firma z siedzibą w Pradze i dużym obszarem produkcyjnym w pobliskich Hořovicach rozszerzyła swoje możliwości produkcyjne. Rozwój ten obejmuje również nowe zewnętrzne pojemności magazynowe, w których składowane są profile aluminiowe potrzebne do produkcji obudów basenowych. Składowanie na ziemi zostało wykluczone, ponieważ przestrzeń dostępna na terenie przedsiębiorstwa jest ograniczona. Ponadto, aby zapewnić wysoką jakość, profile aluminiowe muszą być chronione przed warunkami atmosferycznymi.

Regały wspornikowe z dachem
Firma ALBIXON w końcu znalazła u producenta OHRA rozwiązanie regałowe dostosowane do swoich wymagań: trzy rzędy regałów wspornikowych o wysokości 7300 milimetrów pozwalają na najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Udźwig na jedno ramię wspornikowe wynosi 500 kilogramów. Na wspornikach regałów znajdują się również dachy nakładane, z których część została pokryta przezroczystym PVC – zapewnia to odpowiednią jasność również w części podłogowej.

Redukcja kosztów
Nowy system regałów oferuje nie tylko dodatkową pojemność magazynową, ale magazynowanie w regałach wspornikowych redukuje także koszty: unika się zbędnych ruchów materiału, zwiększa się efektywność transportów magazynowych i zmniejsza się ryzyko uszkodzenia przechowywanych towarów. Dzięki ochronie przed warunkami atmosferycznymi zmniejszają się również koszty kontroli jakości. Możliwość łatwego przeglądu przechowywanych towarów znacznie ułatwia również przeprowadzanie inwentaryzacji. Za regałami z OHRA przemawia jeszcze jeden argument, na który zwraca uwagę Jan Miřejovský z ALBIXON: „W ALBIXON obsługa klienta jest najważniejsza i naprawdę doceniamy, że OHRA podąża za tą samą filozofią”.