Przejdź do głównej zawartości

Agnew Timber

Galeria

Regały wspornikowe dla wysokiej jakości desek profilowanych

Wydajniejsze magazynowanie i komisjonowanie

Irlandzka, rodzinna firma Agnew & Co oszczędza nie tylko dzięki odpowiednio wykorzystanej przestrzeni magazynowej lecz również ograniczając czas pracy podczas komisjonowania – a wszystko dzięki systemowi regałów wspornikowych. Instalacja mierząca łącznie 200 metrów regałów o wysokości 6m i głębokości 1,2m gwarantuje systematyczne magazynowanie wysokiej jakości desek profilowanych produkowanych przez Agnew.

Przedsiębiorstwo założone w 1962 roku specjalizuje się w produkcji najróżniejszych desek profilowanych z drewna naturalnego. Obok standardowych desek, wytwarzanych przez ponad 30 pracowników, produkowane są również indywidualne profile oraz deski profilowane docinane pod wymiar podany przez klienta.

Dotychczasowy budynek magazynowy został zniszczony przez pożar. Sytuacja ta stworzyła okazję do zbudowania wydajniejszej instalacji magazynowej. Nowa przestrzeń dla towarów składowanych luzem powinna służyć jako magazyn wyrobów gotowych oraz umożliwiać szybkie komisjonowanie.

Zlecenie na produkcje i montaż nowego systemu magazynowego otrzymała firma OHRA Regalanlagen GmbH z siedzibą w Kerpen obok Kolonii. Przedsiębiorstwo to jest wiodącym producentem regałów wspornikowych w Europie. OHRA jako pierwsza zaprojektowała i wdrożyła do produkcji m.in. samozabezpieczające się, podwieszane ramiona wysięgnikowe, stanowiące dzisiaj standard w systemach regałów wspornikowych. W przypadku ewentualnego uderzenia ramiona wysięgnikowe uchylają się co sprawia, że magazynowany towar zostaje nienaruszony.

Specjaliści z Kerpen zmontowali instalację regałów wspornikowych w firmie Agnew już w 3 miesiące po pierwszych zapytaniach ofertowych. Dzięki nowemu systemowi magazynowania zredukowano powierzchnię składowania oraz zapewniono systematyczne magazynowanie różnorodnych desek profilowanych. Współwłaściciel i dyrektor generalny Andrew Agnew: „Możliwość systematycznego składowania naszych towarów prowadzi do zamierzonej oszczędności czasu pracy podczas komisjonowania. A zaoszczędzone miejsce wykorzystujemy teraz między innymi do zabezpieczonego ładunku i rozładunku".