Przejdź do głównej zawartości

ITS Rotterdam

Magazyn z regałami paletowymi i wysięgnikowymi

wysokie regały na materiały budowlane i drewno

Nowy magazyn holenderskiej firmy handlu materiałami budowlanymi i drewnem ITS Rotterdam umożliwia składowanie w jednym miejscu towarów do magazynowania i komisjonowania. Skład jest wyposażony w system regałów o wysokości 9 metrów produkcji OHRA, na który składa się ponad 460 miejsc na palety oraz 396 metrów regałów wysięgnikowych.

ITS Rotterdam zajmuje się zarówno handlem hurtowym materiałami budowlanymi i drewnianymi, jak również jest marketem budowlanym zaopatrującym majsterkowiczów i rzemieślników. We własnej stolarni przycinane są na wymiar okna, drzwi i ramy. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu ITS zajmuje szczególną rolę na rynku. W nowym magazynie w siedzibie firmy w Rotterdamie składowane dotychczas oddzielnie artykuły oraz towary masowe dla dużych odbiorców będą przechowywane razem.

Niezbędne do tego celu regały dostarczyła firma OHRA z niemieckiego Kerpen, specjalizująca się w regałach wysięgnikowych i paletowych. Firmę ITS nie tylko przekonała jakość regałów wykonanych z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali, lecz również to, że OHRA zaoferowała w formie swojej modułowej koncepcji, dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla centrum logistycznego ITS.

Aby optymalnie składować drewno, płyty i materiały budowlane, OHRA wykonała w jedynie dwa miesiące 36-metrowe szeregi regałów wysięgnikowych oraz dwa szeregi regałów paletowych. Wysokość regałów 9 metrów zapewnia dużą przestrzeń, redukując przy tym powierzchnię na ścieżki dla czterokierunkowych wózków widłowych. Regały paletowe o szerokości 2.700 milimetrów na miejsce oferują na sześciu poziomach łącznie 462 miejsc na palety. Regały wysięgnikowe umożliwiają składowanie na dziewięciu poziomach długich płyt drewnianych - długość ramion jest zmienna w zakresie od 1.1000 do 1.550 milimetrów. Ponieważ ITS sprzedaje również ciężkie drewna liściaste, kilka stref regałowych jest wykonanych w wersji do dużych obciążeń.

Szyny prowadzące w stopach regałów umożliwiają bezpieczną obsługę ścieżek między regałami o szerokości 2.530 milimetrów za pomocą specjalnych wąskich wózków widłowych zaprojektowanych przez Hubtex. Pierwsze trzy poziomy regałów służą do składowania artykułów do komisjonowania, górne półki są przeznaczone na towary masowe.

Dla optymalnego procesu budowlanego OHRA najpierw zaplanowała regały, następnie dostosowano do nich bryłę budynku. Wymagało to odpowiednio dużej precyzji przy wykonaniu montażu regałów, ale tym samym już na wstępie zapewniło to klientowi optymalizację kosztów inwestycji w budynek.


Projekt Galeria