Przejdź do głównej zawartości

Alkain

Regały wspornikowe do składowania materiałów budowlanych

Alkain: optymalne wykorzystanie pomieszczenia

Firma Alkain, największy producent materiałów budowlanych w Guipúzcoa, rozszerzyła swój obecny system regałowy o regały firmy OHRA, aby zwiększyć pojemność swoich magazynów. Podczas tej realizacji zastosowano różnego rodzaju warianty oraz elementy oprzyrządowania:

Wsporniki regałów pełnią na przykład częściowo funkcję podpór dachowych, a szyny prowadzące umożliwiają zastosowanie systemu w wąskich pomieszczeniach magazynowych, natomiast dźwigary mostowe umożliwiają ciągłe składowanie, na przykład palet o różnych rozmiarach, bez konieczności naruszania podpór pośrednich konstrukcji.

Na powierzchni ponad 30 000 metrów kwadratowych w swoich dwóch lokalizacjach w Hondarribia i Astigarraga, firma Alkain oferuje szeroką gamę materiałów budowlanych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i komercyjnych. Możliwe jest składowanie różnorodnych materiałów od belek drewnianych i materiałów izolacyjnych, cegieł i dachówek po chemię budowlaną i wszystkie inne produkty niezbędne w budownictwie. W różnych obszarach magazynów składowane są różne rodzaje towarów: Paletyzowane materiały budowlane składowane są w tym samym magazynie. W 2008 roku firma Alkain zamontowała pierwszy regał Cantiléver z dźwigarem składanym OHRA. Każdy dźwigar składany jest przystosowany do obciążenia do 1915 kg. Towary są składowane na czterech poziomach. Dzięki mostkom łączącym wsporniki towary mogą być ustawiane w sposób ciągły, nie uszkadzając tym samym niewygodnych podpór pośrednich. W 2017 r. powierzchnia ta wzrosła prawie dwukrotnie. Dzięki czteropoziomowym regałom, z których najdłuższe mają 64,9 metra długości, pojemność magazynowa spełnia wymogi zmiennej aktywności firmy Alkain.

Jako nowość w roku 2017, aby zwiększyć pojemność magazynową, dodano nowe regały Cantiléver o takich samych właściwościach jak regały w strefie wewnętrznej, która przylegała do hali głównej. Pod dachem, na czterech poziomach, zainstalowano nowe regały, co pozwoliło uprościć kontrolę zapasów w porównaniu z regałami stacjonarnymi. Jednocześnie ułatwiło to dostęp do towaru, co z kolei ma wpływ na skrócenie czasu rozładunku.

W roku 2017 powierzchnia zewnętrzna, na której składowane są różnego rodzaju materiały, jak np. drewno, żelazo i ciężkie materiały budowlane, została rozbudowana o regał Cantilever z dźwigarami dachowymi, w których zastosowano składane ramiona załadunkowe OHRA. Wytrzymałe, składane nośniki ładunku o udźwigu 1850 kg na ramię rozłożone na pięciu wysokościach służą do przenoszenia ciężaru towarów. W niektórych obszarach tej instalacji zewnętrznej między dźwigarami dodano mosty, aby pomieścić duże materiały paletyzowane. W celu podtrzymania ciężaru dachu zamontowano specjalne dźwigary dachowe, które zostały zaprojektowane specjalnie do tej funkcji. Prowadnice regałowe umożliwiają mechaniczny transport towarów do regałów o długości do 62 m na pięciu wysokościach za pomocą bocznego wózka załadowczego.

O firmie Juan Alkain Jauregui S.A.:

Firma Juan Alkain Jauregui S.A., w skrócie Alkain, oferuje od 1951 r. materiały budowlane dla różnego rodzaju sektorów. Asortyment obejmuje produkty do ogrodu i łazienki, od artykułów dekoracyjnych po branżę „zrób to sam”, od podłogi do sufitu, jak również sektor elektryczny i sanitarny. Klienci komercyjni nie tylko otrzymują od Alkain wszystkie potrzebne im materiały i narzędzia, ale również mają dostęp do finansowania i usług dostawczych. Obecnie Alkain zatrudnia 75 osób.

 


Projekt Galeria