Przejdź do głównej zawartości

4PLUS Bouwmaterialen B.V.

Ambitne plany zwiększenia bezpieczeństwa i pojemności magazynowej

Dzięki regałom wspornikowym firmy OHRA Grupa 4PLUS Bouwmaterialen B.V., organizacja zakupowa, do której należy 59 niezależnych dystrybutorów materiałów budowlanych, ponad dwukrotnie zwiększyła pojemność swojego centralnego magazynu w holenderskim Born. Jak dotąd materiały długie, takie jak płyty drewniane, belki czy płyty gipsowo-kartonowe, były składowane blokowo na podłodze magazynu, teraz jednak dzięki regałom o wysokości 8470 milimetrów można w pełni wykorzystać ok. 10 metrów wysokości hali. W ten sposób nie tylko uzyskuje się większą powierzchnię magazynową, ale również cała obsługa materiałów budowlanych zostaje wyraźnie uproszczona, bezpieczeństwo pracowników magazynu zwiększone, a uszkodzenia towarów zminimalizowane.

Składowanie blokowe wymagało skomplikowanej obsługi, by uzyskać dostęp do potrzebnego towaru. Przemieszczanie towarów wiązało się z ryzykiem i materiały budowlane często ulegały przy tym uszkodzeniu. Uszkodzone towary i skomplikowana obsługa stanowiły jednak również zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników. Co więcej metoda blokowa umożliwiała składowanie towarów jedynie na jednym poziomie.

Dlatego grupa 4PLUS zdecydowała się zoptymalizować koncepcję magazynowania i zastąpić składowanie blokowe dwoma rzędami regałów wspornikowych firmy OHRA o długości 23,4 m. Te wyposażone w dwa wsporniki o długości 1,2 metra po obu stronach regały oferują w sumie sześć poziomów magazynowania, a nośność każdego wspornika wynosi 1275 kilogramów – dzięki wykorzystaniu „trzeciego wymiaru” pojemność magazynu zwiększyła się o ponad 50 procent. Do tego różne towary można sortować według rodzaju, co zapewnia bezpośredni dostęp do żądanych artykułów.

Podczas realizowania instalacji grupa 4PLUS ceniła sobie nie tylko jakość i nośność walcowanych na gorąco regałów, ale również elastyczność firmy OHRA. Lider europejskiego rynku regałów wspornikowych zintegrował bowiem oprócz tego jeszcze 80 posiadanych przez grupę 4PLUS „starych” wsporników z nową instalacją. Co więcej, regały zostały dodatkowo wyposażone w 31 ocynkowanych krat: Dzięki temu również materiały składowane na paletach mogą być elastycznie magazynowane w regałach wspornikowych. System regałów jest obsługiwany przy pomocy bocznego urządzenia przeładunkowego, a system sterowania urządzeniami przeładunkowymi umieszczony przy nogach regału ułatwia manewrowanie w korytarzu regałów.

W ogólnym rozrachunku dzięki zoptymalizowanemu magazynowaniu grupie 4PLUS udało się wyraźnie usprawnić procesy logistyczne. Nowy system regałów sprawił, że zaopatrywanie w materiały budowlane 59 powiązanych przedsiębiorstw i ich ponad 80 oddziałów rozproszonych po całym kraju również w przyszłości będzie mogło przebiegać wydajnie i bezpiecznie.

O grupie 4Plus B.V.:

4Plus to spółdzielnia zrzeszająca 65 niezależnych przedsiębiorstw. Razem dysponują one prawie 90 oddziałami rozproszonymi po całej Holandii. Przedsiębiorstwa z grupy 4Plus oferują szeroki wybór materiałów budowlanych – od surowców, takich jak materiały izolacyjne, cegły i drewno, aż po płytki, wyposażenie do kuchni i pełną ofertę towarów i narzędzi żelaznych i metalowych. Zamówienia, automatyzacja i logistyka regulowane są centralnie z holenderskiego Born. Grupa 4Plus utrzymuje partnerstwo również z niemieckimi organizacjami zamówieniowymi, takimi jak BauVista w sprawie materiałów budowlanych czy Holzland w sprawie materiałów drewnianych i materiałów do wyposażenia wnętrz. Spółdzielnia została założona w 1994 r., a od 2006 r. ma swoją centralę w Born.


Projekt Galeria

Cantilever racking
Cantilever racking
Cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking