Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Specyficzne dla branż systemy magazynowania Twoich produktów

Rozmowy doradcze

Przemysł meblarski i drzewny

Specjalna technika magazynowania dostosowana do potrzeb branży daje w przemyśle meblarskim i drzewnym możliwość ekonomicznego składowania: są to palety i colli transportowe w silosie do składowania na paletach oraz surowce wstępne, drewno i płyty w silosie wysięgnikowym. Ze względu na produkowane towary i stosowane materiały trzeba tu zapewnić możliwość składowania (załadowywania i wyładowywania) towarów o dużych gabarytach na możliwie małych powierzchniach oraz w sposób umożliwiający ich komisjonowanie.

Firma OHRA specjalizuje się w specjalnych technikach składowania i produkuje indywidualne systemy regałów na potrzeby przemysłu meblarskiego i drzewnego.

 • Optymalne wykorzystanie posiadanej powierzchni
 • Optymalizacja korytarzy pracy
 • Wysoka jakość gwarantująca długie użytkowanie
 • Zintegrowany proces produkcji
 • Dostosowanie systemu do posiadanych potrzeb

Regały wysięgnikowe

Prawidłowe składowanie ciężkich i nieporęcznych wyrobów wykonanych z płyt odgrywa w przemyśle meblowym i drzewnym dość istotną rolę. W dziale przyjęcia towarów materiały takie jak płyty wiórowe czy płyty MDF sortuje się w sposób gwarantujący łatwy dostęp do ich celem dalszego przetwarzania jak również według różnych wymiarów. Dzięki temu potrzebną ilość płyt o różnej wielkości można wykorzystać w procesie produkcyjnym w dowolnym momencie oraz bez straty czasu.

Do tego rodzaju zadań nadają się szczególnie trwałe i kompaktowe w swojej budowie regały wysięgnikowe. Wysoka nośność oraz regulacja systemu odpowiadająca zmieniającym się wymogom magazynowym spełniają zasady ekonomicznego składowania zapewniając równocześnie bezpośredni dostęp do materiałów oraz ograniczając ilość zajmowanego miejsca.

Począwszy od ręcznie obsługiwanych regałów wysięgnikowych po hale magazynowe kompletnie wyposażone w regały przeznaczone do składowania np. kuchennych blatów roboczych – firma OHRA dostarcza wszystkie te komponenty, a na życzenie klienta również elementy statyki, urządzenia do obsługi regałów oraz inne akcesoria.


Automatyczne systemy magazynowe

Optymalizacja magazynowania dzieki czesciowej lub pełnej automatyzacji procesu wprowadzania na magazyn i wyprowadzania ich z magazynu. Zgodnie z zasada "Towar do osoby", wzrasta wydajnosc w przypadku wielu usług komisjonowania. W zaleznosci od potrzeb, moga byc pobierane całe zestawy lub pojedyncze płyty i transportowane do stacji przekazywania.

 • Najbardziej wydajna usługa przeładunku dla zlecen komisjonowania
 • Mozliwosc przejscia z recznego do w pełni automatycznego sterowania w kazdym momencie
 • Modułowe połaczenie z oprogramowaniem klienta ERP
 • Obsługa kilku sciezek za pomoca jednego urzadzenia do obsługi regałów dzieki technice zakretów
 • Dzieki temu mniejsze koszty inwestycji, zoptymalizowany stosunek jakosci do ceny

Regały paletowe

Regały paletowe sa uniwersalnym systemem magazynowania dla wielu produktów. Dzieki trwałej konstrukcji regały paletowe OHRA wyrózniaja sie sposród tradycyjnych regałów z blachy i przewyzszaja je zaletami w zakresie statycznej wytrzymałosci. Zastosowanie profili stalowych, walcowanych na goraco dla podzespołów nosnych jest istotnym czynnikiem dla bezpieczenstwa w magazynie, w szczególnosci w strefach przebywania personelu i klientów. Jednoczesnie, dzieki szerokim półkom, regały sa ekonomiczne, poniewaz wymagaja zastosowania mniejszej ilosci komponentów, niz w przypadku tradycyjnych systemów regałowych o mniejszej nosnosci. 


Pomosty regałowe

Pomosty regałowe OHRA mozna wykorzystac na wiele sposobów. Dodatkowa powierzchnia, strefa komisjonowania lub powierzchnia sprzedazowa - indywidualne mozliwosci projektowania sa uniwersalne. Samonosna konstrukcja jest odpowiednia dla kazdej istniejacej hali i moze byc dopasowana do indywidualnych warunków pomieszczenia.

 • Trwałe połaczenie systemów regałowych I półpietra
 • Mozliwy dodatkowy drugi lub trzeci poziom
 • Standardowe obciazenie przejscia miedzy regałami - 350 kg / m2
 • Rózne okładziny pomostów, w zaleznosci od wymagan
 • Szeroka gama akcesoriów, takich jak oswietlenie, drabiny i schody  

Referencje dotyczące przemysłu drzewnego i meblarskiego

Superwood
Walker Timber Ltd.
Fikszo
erform
Superwood

Superwood

Do przechowywania drewna szlachetnego nieodzowna była swobodna cyrkulacja powietrza

Do historii sukcesu

Walker Timber Ltd.

Walker Timber Ltd.

Wiązary dachowe składowane są na ogniowo ocynkowanych mocnych regałach wspornikowych

Do historii sukcesu

Damar

Regały wysięgnikowe i paletowe do płyt wiórowych i blatów roboczych

Do historii sukcesu

erform

erform

Efektywniejsze składowanie płyt na wysoki połysk

Do historii sukcesu